یکشنبه, 18 تیر 1396 ساعت 01:35

نصیحت مازان به پور رحیم

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

آورده اند که پور رحیم که از اجله علمای متاخر دلواپسان بود و از ناکامی یار خود در انتخابات دوازده بسیار رنجیده و شکسته دل بود در محفلی گفته باشد که مرا علم بیش از رقیب پیروز بوده، فلذا در چهارگانه سالهای پسین برخد فرض می دانم که به مقابله با وی برخیزم.

ارفع نامی از همگنان و مریدان مازان که در مجلس پور رحیم حاضر بود و خبر به مراد خود حضرت مازان عرضه داشته تحلیل و چاره طلب نمود.

جناب مازان دستی به محاسن خود کشید و گفت: ای عزیز دل از آنجا که مخالفت هم نیاز به جنبش و حرکت دارد و خود شغلی می شود برای درمان اندکی در بیماری بیگاری و لیکن آن استاد مخالف خوان یکه تاز صفحه سیما را خبر کنید و قول بنده ابلاغ کنید که اگر تو را علم است و نای تحجرک و مخالفت، زیباتر آن است که این علم و توان در خدمت پیشرفت امور مردم به یاری رقیب پیروز آید وگرنه نان مردم خوردن و شمشیر قجر از آن رو تیز کردن به مصابه آن است که داعشیان را خدمت کرده باشی.

ارفع زبان به شکایت گشود که یا شیخ خبرت آورده ام که در مضمت پور رحیم کلامی در شان مطبعه ما بفرمایید، حال شما در مقام نصیحت برآمده اید؟ جناب مازان فرموده باشند که ما که نباختیم دلمان بسوزد و گلواژه تحویل بدهیم. حال که خلعت خادمی ملت بر تن دوستانمان رفته، هر که در این خاک همنشین ما است، ملت ما است و دوستشان داریم که این مرام استاد فقید، شهید، سعید ما مظلوم دکتر محمد حسینی بهشتی است.

عاقل اشاره ای کفایت باشد.

خواندن 1085 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395