دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 11:53

توزیع کتاب‌های درسی در سراسر کشور آغاز شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: توزیع کتاب های درسی دوره‌های متوسطه اول و دوم از امروز،20 شهریورماه در کتابفروشی‌ های سراسر کشور به جز استانهای تهران و البرز آغاز شد.

لیدا نیک روش  اظهار داشت: در استانهای تهران و البرز نیز کتاب های درسی از 25 شهریور توزیع خواهد شد.
وی ادامه داد: کتاب‌ های درسی دوره ابتدایی و پیش دانشگاهی که پیشتر، دانش آموزان سفارش خود را در سامانه http://www.irtextbook.com به ثبت رسانده اند نیز از اول مهرماه از طریق مدارس در اختیار آنها قرار می گیرد. 
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی بیان داشت: کتاب درسی به اندازه کافی چاپ شده و در اول مهرماه هیچ دانش آموزی در هیچ یک از پایه های تحصیلی، بدون کتاب نخواهد ماند. 
نیک روش در خصوص قیمت کتاب های درسی برای سال تحصیلی 97 - 96 نیز گفت: تغییر قیمت کتاب ها در مقطع متوسطه افزایش چشمگیری نداشته و در دوره ابتدایی نیز پایین تر از نرخ تورم و تنها هفت درصد افزایش داشته است.
به گفته معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در سال تحصیلی 97 - 96 ، در مجموع 138 میلیون نسخه کتاب در اختیار دانش آموزان سراسر کشور در پایه های مختلف تحصیلی قرار می گیرد. 
حجت الاسلام «محی الدین بهرام محمدیان» به خبرنگار ایرنا گفت: در سال تحصیلی پیش رو 280 عنوان کتاب درسی جدید و راهنمای معلم در شاخه نظری(رشته های علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انسانی و معارف اسلامی) و شاخه مهارتی (فنی و حرفه ای و کار دانش) در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می گیرد. 
وی یادآور شد: این کتاب ها برای تمامی پایه های تحصیلی همراه با پایه یازدهم که کتاب های آن جدیدالتالیف است، در اختیار مراکز استان ها قرار داده شده است.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی عنوان کرد: در کنار کتاب های درسی، دیگر اجزای بسته های آموزشی همچون سی دی های بر فراز آسمان، مجلات آموزشی رشد و فیلم آموزشی نیز تولید شده و این سازمان توانسته است در فضای مجازی و سایبر نیز به تولید محتوای الکترونیک برخط بپردازد.
بر اساس تازه ترین آمار، تا هفته گذشته در مجموع اطلاعات 12 میلیون و 294 هزار و 356 دانش‌آموز در سامانه سناد (سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان) ثبت شده است که از این تعداد هفت میلیون و 489 هزار و 254 دانش‌آموز در مقطع ابتدایی، 2 میلیون و 882 هزار و 950 دانش‌آموز در دوره متوسطه اول، یک میلیون و 866 هزار و 918 دانش‌آموز در متوسطه دوم و 679 هزار و 155 دانش‌آموز در پایه دهم ثبت‌نام کرده‌اند. 

منبع: ایرنا

خواندن 567 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395