سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 14:30

والیبال ایران از ایتالیا برد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تیم ملی والیبال ایران روز سه شنبه در نخستین دیدار خود در چارچوب رقابت های جام قهرمانان قاره های جهان با نتیجه 3 بر 2 و به دشواری از سد ایتالیا گذشت.

شاگردان ایگور کولاکوویچ دردیدار امروز خود برابر تیم ملی ایتالیا شروع خوبی داشته و ست اول را به سود خود خاتمه دادند و درحالیکه تیم ملی ایتالیا می رفت به بازی بازگردد با پایان درخشان تر سرانجام به نتیجه 3 بر 2 برابر حریف پرآوازه خود غلبه کردند و سه امتیاز ارزشمند این دیدار را کسب کردند.
در این دیدار تیم ملی ایران نتایج گیم های اول،سوم و پنجم با نتایج (25 بر19 ،28 بر 26 و 15 بر 11 ) به سود خود تمام کرده و دو امتیاز از این دیدار کسب کرد.
ملی پوشان ایتالیا نیز دراین دیدار گیم های دوم و چهارم را با نتایج( 25 بر 23 و 31 بر 29 ) به سود خود خاتمه دادند اما نتوانستند بر تیم ملی ایران غلبه کنند.
ست اول:
شاگردان کولاکوویچ در این ست شروع کننده بودند و از همان ابتدا بهتر از حریف ظاهر شده و توانستند با اختلاف امتیاز حداقلی 2 برتری خود را به حریف دیکته کنند.
در میانه این گیم یاران سعید معروف اختلاف را به 4 امتیاز رساندند و در نهایت نیز این گیم را با نتیجه 25 بر 19 به سود خود تمام کردند.
ست دوم:
در این ست و در دقایق ابتدایی آن برخلاف ست قبل، بازی پایاپای پیش می رفت و این بیانگر افزایش تسلط تیم جوان شده ایتالیا بر بازی بود و لاجوردی پوشان درخشش بیشتری نسبت به بازیکنان تیم ایران داشتند.
در این میان کافی است به امتیاز آوری والیبالیست های ایتالیایی نگاهی بیاندازیم، آنان در این گیم زودتر از ایران به امتیاز 16 رسیدند و ضمن جبران شکست گیم اول برتری خود در این گیم را تا پایان حفظ کرده و با نتیجه 25 بر 23 بر ملی پوشان ایران غلبه کردند.
ست سوم:
ملی پوشان کشورمان در ابتدای این ست باز هم از حریف جوان خود عقب افتادند اما در اواخر ست به حریف رسیده و درامتیاز 23 با این تیم مساوی کردند در این دقایق نفس گیر و حساس سرمربی تیم ملی ایتالیا در تیمش تغییر تاکتیکی ایجاد کرد تا نتیجه را به سود خود تمام کند اما ملی پوشان ایران این تغییر را به خوبی خنثی کرده و در پایان ست سوم را با نتیجه 28 بر 26 به سود خود تمام کردند
ست چهارم:
شاگردان کولاکوویچ ست چهارم را بد آغاز کردند تا ایتالیایی ها خیلی زود در ست چهارم برای نخستین بار به امتیاز 8 رسیدند و برتری خود را ادامه داده و در امتیاز 16 نیز با 4 اختلاف امتیاز از ایران پیشی گرفتند اما بازیکنان ایران خیلی زود به خود آمده و بازی را در امتیاز 17 به تساوی کشاندند. 
بازیکنان ایتالیا که شکست در این گیم را منزله شکست در کل دیدار می دیدند با تغییرات تاکتیکی جلوی پیش روی ایران را درادامه گرفتند و بازی تا امتیاز 25 به صورت تساوی پیش رفت.
ماراتن دو تیم در گیم چهارم به امتیاز 29 رسید و در ادامه این تیم ایتالیا بود که با کسب دو امتیاز پیاپی برتیم ایران با نتیجه 31 بر 29 غلبه کرده و بازی را به گیم پنجم کشاندند.
ست پنجم:
دراین ست بازیکنان ایران شروع خوبی داشتند و توانستند با ثبت 4 امتیاز اختلاف حاشیه امنی برای خود ایجاد کرده و در پایان نیز با نتیجه 15 بر 11 برابر حریف قدرتمند اما جوان خود غلبه کرده و درمجموع بازی را با نتیجه 3 بر 2 به سود خود به پایان رساندند تا انتقام شکست در لیگ جهانی مقابل این تیم را گرفته باشند.
سامان فائزی،محمد موسوی و امیر غفور بهترین بازیکنان ایران برابر ایتالیا بودند.
امیر غفور،میلاد عبادی پور،سعید معروف،سید محمد موسوی،مهدی مرندی و فرهادقائمی ترکیب ابتدایی ایران برای رویارویی با ایتالیا بودند.
تیم ملی ایتالیا نسبت به تیم اعزامی این تیم به لیگ جهانی والیبال جوان تر شده واین تیم با ترکیب جدیدی پای به این رقابت ها گذاشته بود.
پیش از این دیدار تیم ملی برزیل با نتیجه قابل توجه 3 برصفربرابر تیم ملی فرانسه که به تازگی درجمع بزرگان این رشته ورزشی قرار گرفته و مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی والیبال است غلبه کرد.
تیم های ملی ایران،برزیل،ایتالیا،فرانسه،آمریکا و ژاپن درجام قهرمانان بزرگ والیبال که درناگویای ژاپن درجریان است شرکت دارند.
تیم های ملی ژاپن و آمریکا تا ساعتی دیگر درآخرین دیدار روز نخست با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

منبع: ایرنا

خواندن 996 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395