چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 11:28

بازاریابی مجازی برای وکلای دادگستری

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

عصراقتصاد: امروزه روند روبه رشد فناوری که از اوایل دهه 90 میلادی شتاب فزاینده ای نیز به خود گرفته، تمامی شئونات زندگی انسان ها را دستخوش تحول نموده است. اقتصاد، سیاست، تحصیل، بانکداری و…. با چهره های نوینی پدیدار شده اند که می بایست به آنها عادت نمود. اصطلاحاتی از قبیل جامعه مجازی، بانکداری الکترونیکی، تحصیل آن لاین (یا به تعبیری بر خط) و… واژگانی هستند که تمامی ما کم و بیش با آنها آشنا شده ایم.

به گزارش عصراقتصاد، این روند رو به رشد در عرصه های مختلف زندگی بشر موجب شده، تا حکومت ها نیز به سوی الکترونیکی شدن گام بردارند و اصطلاح دولت الکترونیکی در تمامی محافل اجتماعی طنین انداز شود.

در نظام قضایی ما نیز روش های جدیدی دیده می شود که مسئولان این قوه برای تطابق با وضعیت شتابناک جامعه از خود نشان داده اند. از جمله این اقدامات گرایش به سوی بنیان های اساسی وکالت در فضای سایبر است.

یکی از مشکلات کنونی مردم، سخت بودن تشخیص دقیق تخصص و تجربه عملی وکلا است. چون بسیاری از وکلا با عبارت های کلی کیفری، حقوقی و خانواده تخصص خود را معرفی می کنند.

یکی از سایت ها دادراه است که در معرفی آن چنین آمده : دادراه شما را به وکلایی معرفی می کند که تخصصشان واضح تر و دقیق تر از عناوین کلی بالاست.

علاوه بر مشاوره حقوقی رایگان آنلاین، دادراه بر اساس نیاز شما، وکیل خوب و متخصص در موضوع مورد نظر به شما معرفی می‌کند. هر یک از وکیل ها و مشاوران دادراه در چند زمینه انگشت شمار، به صورت تخصصی به مخاطبان خدمات حقوقی ارائه می‌دهند.

این سامانه امکان بهره‌مندی از مشاوره حقوقی رایگان آنلاین و انتخاب وکیل از بین چندین وکیل متخصص فراهم شد.

یکی از مشکلات مردم پیدا کردن وکیل متخصص در یک موضوع خاص است. بیشتر وکلا در معرفی تخصص‌های خود از عناوین کلی حقوقی، کیفری و خانواده استفاده می‌کنند. حال آن‌که تنوع مشکلات و مسائل حقوقی آن‌قدر زیاد است که یک وکیل تخصص کافی در انجام تمام امور حقوقی و یا توانایی ایفای نقش وکیل در تمامی عناوین دعاوی قضایی را ندارد. وبسایت دادراه با هدف ارتباط دادن مردم با وکلا با تخصص‌های مشخص طراحی و راه‌اندازی شده است.

انتخاب هوشمندانه وکیل از بین تعداد پرشمار وکلا

مردم می‌توانند درخواست‌های مختلف از جمله پذیرش وکالت، تدوین دادخواست، تدوین شکوائیه، تنظیم اظهارنامه، نگارش قرارداد، مطالعه قرارداد، انجام امورثبتی و ... را به صورت آنلاین در وبسایت دادراه ثبت کنند. هر یک از این درخواست‌ها در اختیار وکلا قرار می‌گیرد. هر وکیل قیمت و سایر شرایط خود را برای انجام کار مورد نظر اعلام می‌کند و کاربر می‌تواند با مقایسه قیمت و شرایط وکلای مختلف و همچنین مشاهده تخصص‌ها و سوابق درج شده در صفحه وکلا، همچنین مکاتبه اینترنتی و تماس تلفنی با وکلا ارزیابی‌های لازم را انجام دهد و وکیل مورد نظر خود را انتخاب نماید.

مشاوره حقوقی رایگان

مردم در دادراه این امکان را دارند تا با طرح پرسش‌های حقوقی خود از پاسخ و مشاوره رایگان چندین وکیل بهره‌مند شوند. همچنین متن پرسش‌ها و پاسخ‌ها در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد تا بتوانند مشاوره‌های مشابه با نیازهای خود را پیدا کنند و مطالعه نمایند.

وکیل

هر وکیل در دادراه صفحه‌ای اختصاصی دارد که مشخصات او در آن درج شده است. مشاوره‌های رایگان وکیل، نوشته‌ها، تخصص‌ها و سوابق او در صفحه شخصی او در دسترس مردم قرار می‌گیرد و مردم می‌توانند با مطالعه صفحه شخصی وکلا به انتخاب وکیل مورد نظر خود بپردازند. به عنوان مثال کسی که به دنبال یافتن وکیل طلاق است، می‌تواند با مراجعه به صفحه شخصی وکلایی که در دعاوی خانواده متخصص هستند، مشاوره‌های منتشر شده آن‌ها را مشاهده نماید و از کیفیت دانش و تجارب هر وکیل آگاهی یابد.

از دیگر سو، وکیل نیز مطمئن است وقتی را که برای ارائه مشاوره رایگان صرف می‌کند، هدر نمی‌رود و تمام پاسخ‌های او به عنوان یک سرمایه ارزشمند که بازتاب دهنده تخصص اوست، حفظ می‌شود و در اختیار موکلین بالقوه او قرار می‌گیرد.

اما این در حالیست که هیچ کدام از این سایت ها تحت نظارت رسمی قوه قضاییه و یا کانون وکلا نیستند و مسئولیت این روش برعهده هیچ کدام از این دو ارگان نیست.

البته ممکن است در چنین فضایی نیز تخلفاتی صورت گیرد و همسو با منافع این روش مضرراتی نیز دیده شود که این امر ضرورت نظارت بیشتر را یادآور می شود.

لذا با این تفاسیر به نظر می رسد به زودی مشاهده دادگاه های آن لاین و به تبع آن دادرسی آن لاین پدیده ای حیرت آور نخواهد بود و وکلاء نیز باید به وکالت آن لاین در این محاکم عادت کنند.

 

 

خواندن 874 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395