پنج شنبه, 23 شهریور 1396 ساعت 06:21

واردات کالای چینی سدی مقابل تولیدات داخلی واشتغال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فاطمه صالحی

به گفته نمایندگان مجلس، ورود کالاهای بی کیفیت و چینی مانع تولیدات داخلی و اشتغال زایی شده است که با جلوگیری از واردات کالاهای قاچاق و بی کیفیت میتوانیم گامی به سوی اشتغال زایی وتولیدات داخلی برداریم.

ولی ملکی عضو کمیسیون صنعت و معدن گفت: یکی از راه حلهای  رکود صنعت، اشتغال  است ،وقتی اکثریت شاغل هستند، کارخانه های تولیدی افزایش می یابد و تولید ناخالص ملی بالا میرود که کالاهای وارداتی بی کیفیت چینی باعث تعطیل شدن کارخانه های داخلی شده وعامل بیکاری در کشور شده که میبایست مانع ورود کالاهای بی کیفیت چینی و قاچاق کالا شویم، بعنوان مثال کارخانه (تکتم)نساجی در مشهد با 20% ظرفیت تولید کار میکند و  به علت وارد شدن کالاهای بی کیفیت چینی و نداشتن حمایت داخلی در شرایط خوبی به سر نمیبرد.

ملکی افزود:کالا با کیفیت بالا ،هزینه بالایی نیز دربردارد هزینه های انسانی،انرژی و ماشین الات هزینه های ثابت هستند ولی ما میتوانیم با تولید انبوه ،کالا را با حاشیه سود کمتری به دست مردم برسانیم،به نظر بنده اینها راه حلهایی جهت گفته وزیر صنعت جهت بحران کم بودن قدرت خرید مردم برای تقاضای کالاهای صنعتی بادوام است.

وی گفت:همه مردم به دنباله کالاهای بادوام و باکیفیت هستند و 5 دهک بالای جامعه به دنباله کالای بادوام هستند و حاضرند بابت ان، پول خوبی بپردازند و 5 دهک پایین نیز اغلب به دنبال کالا با قیمت پایینتر هستند و این بدین معنی نیست که به دنبال کالای با دوام نیستند که البته این موضوع در تمام جوامع وجود دارد.

سید جواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنعت و معدن نیز دراین راستا به خبرنگار ما گفت:ما باید نگاه کیفی به محصولات صنعتی هم در حوزه صنعت و هم در حوزه معدن داشته باشیم، واردات بی رویه کالا قاچاق و بی کیفیت علت اصلی رکود در بخش صنعت است و باورود کالاهای چینی بسیاری از کارگران ما بیکار شدند واشتغال در کشور کمرنگ شده که با جلوگیری از واردات کالای بی کیفیت میتوانیم زمینه اشتغال را افزایش دهیم و تولیدات را در کشور بالا ببریم و نتیجه ان بالابردن قدرت خرید مردم است و به این ترتیب میتوانیم به گفته وزیر صنعت جهت افزایش قدرت خرید مردم ،گام برداشت.

وی افزود:صادرات تولیدات راه نجات رکود در بخش صنعت میباشد و راه حل دیگر را توزیع کارتهای تخفیفی ،تقسیطی وهمچنین تهیه کارتهای تخفیفی ویژه برای روستاییان دانست و همچنین پایین امدن بهره بانکی و جهت دار کردن منابع بانکی را عواملی جهت حل مشکلات در بخش صنعت اعلام کرد.


خواندن 597 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395