شنبه, 25 شهریور 1396 ساعت 14:38

تحقق ۸۶ درصدی اهداف درآمدی خصوصی‌سازی در دولت یازدهم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با واریز ۳۳ هزار میلیارد تومان به خزانه، ۸۶ درصدی از اهداف درآمدی خصوصی‌سازی در دولت یازدهم محقق شده است.

بر اساس بودجه سالانه، سازمان خصوصی سازی مکلف است درآمدهای حاصل از واگذاری سهام شرکتهای دولتی را به صورت سالانه به خزانه واریز کند که این تکالیف بودجه‌ای، ‌ برای این سازمان در هر سال متفاوت است.

بر این اساس نگاهی به آمارها نشان می‌دهد از ابتدای سال ۸۰ تا کنون رقم درنظر گرفته شده در بودجه سالیانه برای واریز به خزانه از محل واگذاری‌ها ۷۱۰ هزار و ۳۳ میلیارد ریال بوده است که از این میزان، ۵۷۱ هزار و ۱۶ میلیارد ریال به خزانه واریز شده که نشان از تحقق ۸۰ درصدی اهداف درآمدی خصوصی‌سازی دارد.

همچنین در این میان تکلیف بودجه‌ای واریز به خزانه از محل واگذاری‌ها از سال ۸۰ تا قبل از دولت یازدهم ۳۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بوده که از این مقدار ۲۳۱ هزار و ۸۷۰ هزار میلیارد ریال واریزی به خزانه صورت گرفته است که نشان دهنده تحقق ۷۳ درصدی اهداف درآمدی واگذاری‌ها از سال ۸۰ تا قبل از دولت یازدهم دارد.

این گزارش می افزاید: در دولت یازدهم نیز ۳۹۴ هزار و ۳۳۳ میلیارد ریال اهداف بودجه ای از محل واگذاری‌ها به عنوان تکلیف برای سازمان خصوصی‌سازی در نظر گرفته شده است که از این رقم، ۳۳۹ هزار و ۱۴۹ میلیارد ریال به خزانه واریز شده که حکایت از تحقق ۸۶ درصدی اهداف درآمدی خصوصی سازی در دولت یازدهم دارد.

منبع: ایلنا

خواندن 997 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395