چهارشنبه, 29 شهریور 1396 ساعت 12:38

بهره‌برداری از راه‌آهن غرب در اواخر پاییز ۹۶

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت از بهره‌برداری راه‌آهن غرب کشور تا سه ماه آینده خبر داد.
جبارعلی ذاکریی اظهار کرد:‌ایستگاه‌های فیروزان و کرمانشاه راه‌آهن غرب آماده بهره‌برداری است و تنها قسمت باقیمانده تکمیل خطوط ایستگاهی است که حدود سه ماه به طول می‌انجامد.

وی با بیان این‌که عملیات تکمیلی این محور در حال انجام است، تصریح کرد:‌هم‌زمان، تحویل خطوط به شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران جهت بهره‌برداری در برنامه قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به جدیدترین وضعیت راه‌آهن ارومیه- مراغه افزود: این خط‌آهن 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  کمتر از 12 کیلومتر تا پایان عملیات ریل‌گذاری آن باقیمانده است. هم اکنون زیرسازی مسیر اصلی راه‌آهن مراغه- ارومیه با پیشرفت فیزیکی 98 درصد و مسیر مهاباد- نقده با پیشرفت فیزیکی 95درصدی مراحل پایان کار را طی می‌کند و بر اساس پیش‌بینی‌ها صوت قطار به‌زودی در شهر ارومیه به صدا می‌آید.

عضو هیئت‌مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با اشاره به پیشرفت فیزیکی ساخت و توسعه راه‌آهن یزد- اقلیدگفت: ساخت این راه‌آهن در دو بخش در دست اجرا قرار دارد که بخش اول قطعه یزد-مهریز و بخش دوم قطعه مهریز-اقلید است. با توجه به بندر خشک در مهریز،‌ قطعه یزد-مهریز به طول 30 کیلومتر تکمیل شده و به‌زودی افتتاح خواهد شد.

ذاکری بیان کرد: طبق برنامه، زیرسازی و ریل‌گذاری قطعه 50 کیلومتری یزد-مهریز 22 بهمن سال جاری به سر انجام خواهد رسید. البته بهره‌برداری از این قطعه احتمال دارد سال آینده انجام شود؛ چون بهره‌برداری از یک خط آهن به طول 50  کیلومتری صرفه اقتصادی ندارد.

منبع: تسنیم

خواندن 614 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395