سه شنبه, 04 مهر 1396 ساعت 12:48

مویدی: 400 تن انواع مواد مخدر در کشور طی 6 ماه کشف شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 400 تن انواع مواد مخدر طی 6 ماهه نخست امسال در کشور کشف شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

علی مویدی روز سه شنبه در نشست کارشناسی تهران با موضوع توسعه پایدار و اشتغال زایی افزود: این میزان موفقیت در کشف انواع مواد مخدر در مرزهای کشور، مرهون هدف گذاری ها درشرق کشور است به گونه ای که 75 درصد از این کشفیات در مرزهای کشور و حاشیه مرزها اتفاق افتاده است.
مویدی بیشترین مکشوفات را تریاک عنوان و ابراز امیدواری کرد که شرایط بهتری را نسبت به گذشته شاهد باشیم.
وی در باره ارائه گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر به مقام معظم رهبری ، گفت: گزارش های مربوط به مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری آماده شده است که در آینده نزدیک در جلسه ای با عنوان آسیب های اجتماعی با حضور مقام معظم رهبری به ایشان ارائه خواهد شد.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره این نشست کارشناسی تهران با موضوع توسعه پایدار و اشتغال زایی اظهارر کرد:مبارزه با مواد مخدر جزو وظائف اصلی ستاد است و در راستای توافق سال گذشته وزیر کشور با دفتر جرم سازمان ملل متحد برگزار شده است.
وی ادامه داد:طبق توافقنامه امضا شده مقرر شده بود تا مطالعه دقیقی در جهت معیشت جایگزین و توسعه پایدار در مرزهای بین افغانستان و ایران صورت گیرد که با حمایت دفتر جرم سازمان ملل متحد و کشور آلمان انجام شد و مورد بررسی کارشناسان ایرانی و آلمانی قرار گرفت. البته در این راستا به همکاری برخی از کشورهای اروپایی نیاز داریم و امیدواریم در مراحل بعدی بتوانیم طرح های موفقی را در این زمینه به سرانجام برسانیم و معیشت سالم را جایگزین معیشیت از طریق موادمخدر کنیم.
نشست کارشناسی تهران با موضوع توسعه پایدار با حضور نمایندگان دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد ، نمایندگان کشورهای آلمان، افغانستان و برخی از کشورهای منطقه ای اروپا هم اکنون در هتل همای تهران در حال برگزاری است این همایش دو روزه است و تا فردا ادامه دارد.
در حاشیه این نشست قرار است موضوعات مرتبط با مبارزه جهانی با مواد مخدر، مطالعات کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهای مناسب تبادل شود.

منبع: ایرنا

خواندن 664 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395