سه شنبه, 04 مهر 1396 ساعت 15:51

نرخ بیکاری تابستان امسال ۱۱.۵درصد اعلام شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، در تابستان سال جاری نرخ مشارکت ۴۱ درصد و نرخ بیکاری ۱۱.۵ درصد شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، در تابستان سال جاری نرخ مشارکت ۴۱ درصد و نرخ بیکاری ۱۱.۵ درصد شده است.
محمدباقرنوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران نرخ بیکاری تابستان امسال را 11.5درصد اعلام کرد.
وی با بیان اینکه جمعیت از لحظه تولد از نظر مراکز آماری، تا پانزده سالگی زیر سن کار است، گفت: در محاسبات ما افراد از ده سال بیشتر و در قانون از 15 سال بیشتر، در سن کار قرار دارد که این ها به دو بخش تقسیم می شوند که یک بخش جمعیت فعال است که به آن فرد در سن گفته می شود که دنبال کار است، اما آن کسی که به دنبال کار نیست، جمعیت غیرفعال است؛ اما جمعیت فعال به دو بخش شاغل و بیکار تقسیم می شود که جمعیت بیکار به جمعیت فعال، نرخ بیکاری را تشکیل می شود.
نوبخت گفت: از سال 92 تا 95 یک میلیون و 956 هزار نفر جدید، وارد بازار کار شده اند که از این رقم، یک میلیون و 241 هزار نفر در این سالها به جمعیت شاغل کشور اضافه شده است. همچنین افزایش سرمایه گذاری نیز به 10.4 در سال 95 افزایش یافته است که بهبود شرایط کار کشور را هم داریم.
وی افزود: آخرین گزارش رشد اقتصادی کشور نشان می دهد که در فصل بهار امسال، گروه کشاورزی رشد 3.1 صنعت 4.9، خدمات 8.3 و رشد اقتصادی کل کشور 6.5 درصد رشد داشته است. البته این رقم بدون احتساب نفت به 7 درصد رسیده است؛ پس از این پس رشد خود را در بخش غیرنفتی نشان خواهد داد.
نوبخت گفت: بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، در تابستان سال جاری نرخ مشارکت 41 درصد، نرخ بیکاری 11.5 درصد شده است.
منبع: تسنیم 
خواندن 624 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395