سه شنبه, 04 مهر 1396 ساعت 16:13

بروجردی: بسیاری از محصولات فناوری هسته‌ای را به خارج از کشور صادر می‌کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از محصولات تولیدی شرکت های ایرانی با استفاده از فناوری هسته ای را به خارج از کشور صادر می کنیم.

علاالدین بروجردی در گفت وگویی به بازدید روز گذشته – دوشنبه – اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تاسیسات هسته ای کرج اشاره کرد و افزود: در این بازدید چهار ساعته‌ در جریان آخرین تحولات صلح‌آمیز هسته‌ای در این مرکز قرار گرفتیم.
وی تصریح کرد: در جریان این بازدید از نزدیک با اقدامات هسته ای در بخش های مختلف کشاورزی، پزشکی و آبزیان آشنا شدیم که کارهای علمی بسیار ارزشمندی انجام شده است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در بسیاری از این حوزه ها جمهوری اسلامی ایران جزو چند کشور نخست جهان در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای درعرصه علم و فناوری است.
بروجردی تاکید کرد: در حال حاضر بسیاری از محصولات تولیدی توسط شرکت های ایرانی به واسطه فناوری هسته ای را به خارج از کشور صادر می کنیم.
وی ادامه داد: این بازدید یک بار دیگر نشان داد که استفاده از دانش هسته ای دارای ابعاد بسیار گسترده ای بوده که در زمینه پزشکی، کشاورزی و صنایع، نفت، پتروشیمی نقش بسیار مهمی ایفا می کند.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت گسترش دانش و فناوری هسته‌ای به عنوان یک نیاز جدی ملی تاکید و خاطرنشان کرد: بر همین اساس باید از فعالیت های شبانه روزی رییس سازمان انرژی اتمی، معاونان وی و دانشمندان جوان هسته ای تشکر و قدردانی کنیم.
رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز گذشته از مرکز تحقیقات سلامت و کشاورزی البرز بازدید کردند.

منبع: ایرنا

خواندن 868 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395