چهارشنبه, 26 مهر 1396 ساعت 09:17

اطلاعات تکميلي

  • وزیر دادگستری:

تصویر ارائه شده از دستگاه قضایی واقعی نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آناهیتا یاوری

عصراقتصاد:
وزیر دادگستری بیان کرد: بین وکلا با دستگاه قضایی، سوء تفاهم هایی وجود دارد که دلیل آن فقدان ارتباطات موثر است.

سید عليرضا آوائي وزیر دادگستری، روز گذشته در نشست صمیمانه با هيات علمي دانشكده حقوق دانشگاه علامه طباطبايي اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم رابطه دولت و دانشگاه ها را تعمیق بخشیم و مستحکم تر کنیم، چرا که برقراری این ارتباط، خیر و برکات فراوانی برای کشور به همراه خواهد داشت.

وزیر دادگستری اظهار داشت: بعضی اوقات بین اساتید، دانشکده های حقوق و وکلا با دستگاه قضایی، سوء تفاهم هایی وجود دارد. گاهي تصويری از دستگاه قضايي وجود دارد و تعمیم نیز داده می شود كه خيلي نزديك به واقعيت نيست و به نظر من این عدم انطباق با واقعیت، به دلیل فقدان ارتباطات موثر است.

وزير دادگستري گفت: بخش عمده اي از سوءظني كه برخي از وكلا نسبت به همكاران قضايي و برعکس برخي از همكاران ما نسبت به وكلا دارند، به دليل نداشتن همین ارتباط است.

مثبت گرایی عامل تلطیف روابط اجتماعی

آوایی افزود: اگر در جامعه سياسي، قضايي و علمي به جای تمرکز بر روی نکات منفی و نقاط ضعف یکدیگر، با نگاه مثبت با هم ارتباط داشته باشيم، بسیاری از روابط در جامعه تلطيف خواهد شد.

وزیر دادگستری بیان کرد: مي توانيم از ظرفيت دانشكده حقوق براي دستگاه قضايي استفاده كنيم تا جهشي در اين عرصه به وجود آورد، به شرط اينكه ارتباط مان را با هم بيشتر كنيم و اگر همه برای ارتباط مناسب تلاش كنيم و از همه ظرفيت ها استفاده كنيم، كشور به سمت پيشرفت حرکت خواهیم کرد.

وی ضمن بیان اینکه ما مسئولین، بيش از بقيه افراد جامعه نياز به نقد شدن، نصيحت، نظارت و كمك داريم، افزود: به نظر من اساتید می توانند از هر طریق ممکن و حتی با يك نامه، تذكر و پيشنهاد ما را ياري کنند و معتقدم جامعه دانشگاهی بهترین جایگاه برای نقد و نظارت است و انتقادات مطرح شده از سوی جامعه دانشگاهی، باعث افزایش ظرفیت مسئولین می شود.

آوایی درباره ارتقای حقوق شهروندي اظهار کرد : جهت ارتقای حقوق شهروندی نیاز به تغییر نگاه جامعه داریم. گام هایی در زمینه حقوق شهروندی برداشته شده که برای اجرایی شدن آن و آسیب شناسی در این زمینه نیازمند کمک جامعه دانشگاهی هستیم و اساتيد می توانند در زمينه حقوق شهروندی ما را یاری کنند.

وزیر دادگستری با اشاره به آمار بالای جمعیت زنداني در كشور اظهار کرد: یکی از مسایلی که می توان آن را با کمک جامعه دانشگاهی کشور به سامان رساند، مساله جمعیت بالای زندانیان است. در حال حاضر تعداد زندانيان كشور نسبت به جمعيت نامناسب است؛ البته در اين زمينه گام هايي برداشته شده و قوانيني نیز به تصويب رسیده است. بايد جامعه حقوقي در اين زمينه به ما كمك كنند؛ چون وقتي فردي به زندان مي رود عوارضي بسیاری برای خود فرد، خانواده او و در نهایت جامعه ایجاد می کند. در اين زمينه نياز به تغيير نگاه در آحاد جامعه، قضات و دانشگاهیان داريم و در اين حوزه شما اساتيد حقوق مي توانيد به ما كمك كنيد.

وزیر دادگستری مشكل اطاله دادرسي، بهبود روابط جامعه قضایی و مردم را از مشکلات و مسایل موجود در کشور دانست که می تواند از سوی دانشگاه مورد توجه و بررسی و پژوهش قرار گیرد.

خواندن 1437 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395