پنج شنبه, 02 آذر 1396 ساعت 09:20

اطلاعات تکميلي

  • لیلی رشیدی در گفت و گو با عصر اقتصاد:

هنرمندان باید حضور مداوم در مسائل اجتماعی داشته باشند

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

محمد حسن گودرزی

عصراقتصاد: حضور و مشارکت افراد مشهور در برنامه ها و رویداد های اجتماعی در دنیای کنونی به عنوان یک اصل پذیرفته شده است و افراد مشهور از این طریق تلاش دارند که وظیفه و مسئولیت خود را در مقابله با مشکلات اجتماعی با حضور در برنامه ها و رویداد هایی مانند خیریه ها انجام دهند.

برنامه جهانی غذا (World Food Programme) از جمله سازمان های زیر نظر سازمان ملل متحد است که جهت کمک به مردمی که قادر به تأمین غذای کافی جهت اعضای خانواده خود نیستند تلاش می‌کند. به طور کلی می توان گفت که برنامه جهانی غذا در راستای رسیدن به اهداف اصلی خود یعنی ریشه کن کردن گرسنگی و سوء تغذیه بواسطه رفع نیاز های غذایی تلاش می‌کند.

این سازمان در ایران از سال 1366 و تقریبا همزمان با ورود موج پناهندگان افغان به دلیل حمله شوروی به افغانستان کار خود را در ایران آغاز کرد. براساس اعلام این سازمان، برنامه جهانی غذا دو هدف عمده را دنبال می کند که حصول اطمینان از تأمین نیازهای اولیهٔ غذایی پناهندگان در مهمان شهرها و   تثبیت نرخ ثبت‌نام و تکمیل دوره برای دختران پناهنده در مقطع ابتدایی و هم‌چنین افزایش نرخ ثبت‌نام دختران در مقطع راهنمایی، ضمن اطمینان از حضور معلمین زن در کلاس‌ها را می توان اهداف اصلی این برنامه در ایران دانست.

لیلی رشیدی از جمله هنرمندانی است که همواره در برنامه ها و رویداد های اجتماعی شرکت داشته و برنامه جهانی غذا از جمله برنامه هایی است که رشیدی در آن شرکت دارد و تلاش کرده که نقش اجتماعی خود را به عنوان یک هنرمند در ان ایفا کند. لیلی رشیدی در گفت و گویی با عصراقتصاد در حاشیه نشست خبری سی‌امین سالگرد روز جهانی غذا داشت در پاسخ به سوالی در مورد اهداف حضور افراد مشهور در برنامه های اجتماعی گفت:" حضور افراد مشهور و تاثیر آنها در پیشبرد برنامه هایی مانند برنامه جهانی غذای سازمان ملل در بیشتر شناساندن این سازمان ها و اهداف آنها به مردم و  کمک هایی است که این سازمان ها می توانند در جوامع انجام دهند.

این بازیگر با اشاره به نمایشگاه آثار نقاشی دانش آموزان پناهنده افغان افزود: به طور کلی من هرجا که اسم بچه ها می آیند بیشتر تمایل به کمک کردن پیدا می کنم و این افراد بیشتر نیاز به حمایت دارند. بلاخره این برنامه و نقاشی های این بچه بیشتر شناخته شود

وی در پاسخ به این سوالی در مورد انتقاد به حضور موقتی هنرمندان در این گونه برنامه های اجتماعی گفت:" چیزی که از من خواستند داوری بخش نقاشی ها بود و  اگر کمکی از دستم بر بیاید با کمال حاضر به انجام آن هستم. اما فکر می کنم وظیفه یک هنرمند حضور مداوم در مسائل اجتماعی باشد. این مسائل ممکن است روزی مسائل مرتبط با سیاست یا آینده کشور، پناهجویان و یا بحرانی مانند زلزله باشد. به طور کلی دوست دارم در مسائل اجتماعی حضور داشته باشم زیرا به عنوان یک انسان اعتقاد و نظر دارم یکی از چیزهایی که برای من مهم است مسائل مربوط به کودکان است.

وی در پایان با اشاره به زلزله غرب کشور و تلاش برای جمع اوری کمک برای زلزله زدگان گفت:" تلاش کرده ایم در کمپینی با حضور لیلی ارشد و سایر فعالان اجتماعی دیگر برای کمک به زلزله زدگان در قالب ساخت یک یک فرهنگسرا در سرپل ذهاب برای کودکان کمک جمع آوری کنیم.

خواندن 716 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395