جمعه, 03 آذر 1396 ساعت 17:13

درخواست اقلیم کردستان از بغداد برای لغو اقدامات تنبیهی علیه اقلیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دولت اقلیم کردستان از حکومت مرکزی عراق خواست، اقداماتی که به دنبال همه‌پرسی استقلال علیه این اقلیم اتخاذ کرده را لغو کند. اقلیم کردستان همچنین به دلیل عدم پرداخت حقوق کارمندان اقلیم، بغداد را محکوم کرده است.

به نقل از شبکه سومریه نیوز، سفین دزه‌ای، سخنگوی دولت اقلیم کردستان گفت: با استناد به تصمیم دادگاه فدرال در ۲۰ نوامبر دولت مرکزی و پارلمان عراق باید همه‌ آثار و نتایج مربوط به این تصمیم و اقدامات ناعادلانه‌ای که به دلیل برگزاری همه‌پرسی استقلال علیه اقلیم کردستان اتخاذ کرده‌اند را لغو کنند.

از جمله اقدامات دولت فدرال علیه اقلیم کاهش سهم آن از بودجه فدرال، مجازات نمایندگان اقلیم در پارلمان عراق، بستن همه فرودگاه‌ها و تصمیماتی است که پیش از صدور تصمیم دادگاه فدرال صادر شده است.

دزه‌ای تصریح کرد: حیدر العبادی، نخست وزیر عراق بارها اعلام کرده که حقوق کارمندان اقلیم را می‌پردازد، اما دولت مرکزی حتی آماده دریافت لیست کارمندان نیست و مردم کرد به این نتیجه رسیدند که دولت مرکزی در این باره جدی نیست و تصمیمش تنها در حد حرف است.

کردستان پنج نوامبر از بغداد خواست براساس فهرست اعلام شده از سوی اقلیم، حقوق کارمندان آن را پرداخت کند چرا که پیش‌نویش قانون بودجه کمتر از نیمی از حقوق کارمندان اقلیم را تامین می‌کند.

منبع: ایسنا

خواندن 458 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395