شنبه, 04 آذر 1396 ساعت 10:45

عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا برای رساندن سود بیشتر و مستقیم به کشاورز است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی گفت: هرچه تولید کنندگان بدون واسطه‌گری دلالان، محصولات خود را عرضه کنند میزان سود بیشتری به آن‌ها تعلق می گیرد و مستقیما در چرخه عرضه وارد می‌شوند.

شکرالله حاجیوند، مدیرکل میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی در خصوص توزیع محصولات کشاورزی در بورس کالا اظهار کرد: در سال اقتصاد مقاومتی نگاه دولت باید نگاه مقاومتی باشد و طبیعتا باید به کسی که در خط مقدم تولید قرار دارد مانند باغدار و کشاورز نگاه ویژه‌ای داشته باشد. این موضوع در برنامه وزارت جهاد کشاورزی بوده و هست.

وی افزود: تولید کننده ما هرچه مستقیم تر و بدون پیچ و خم های بازار و عرضه بتواند محصول خود را عرضه کند طبیعتا سودهای حاشیه‌ای که در بازار وجود دارد به خود کشاورز و باغدار تعلق می‌گیرد. عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا صرفا در جهت رساندن سود بیشتر و مستقیم به کشاورز است و ما به همین دلیل از این طرح حمایت می کنیم.

مدیرکل میوه‌های سرد سیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با شروع این طرح خاطر نشان کرد: شروع این کار توسط آقای طیب‌نیا وزیر اقتصاد وقت رقم خورد و ما هنوز هم پیگیر هستیم تا این کار به نحو احسن انجام شود. در این خصوص به صورت نمادین دو محموله در بورس کالا جابه جا شد. اما نیاز به زیر ساخت و برخی عوامل مانند همکاری بخش خصوصی، دولتی و اتحادیه‌ها در پیشبرد این طرح ضروری است.

حاجیوند در پایان گفت: ما باید بسیاری از این مسائل را به خود اتحادیه‌ها، تشکل‌ها و اصناف بسپاریم تا خودشان درگیر کار باشند که این امر می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

منبع: ایلنا

خواندن 557 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395