یکشنبه, 26 آذر 1396 ساعت 11:37

ادامه آلودگی هوای تهران تا چهارشنبه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر کل پیش بینی هواشناسی کشور گفت: با سکون نسبی هوا و افزایش آلاینده های جوی و تداوم حاکمیت شرایط ناسالم، آلودگی هوا در تهران تا روز چهارشنبه این هفته ادامه خواهد یافت

احد وظیفه افزود: هم اکنون آلودگی هوا برای گروه های حساس، ناسالم است و به تدریج با افزایش آلاینده های هوا در تهران، برای همه مردم، ناسالم خواهد بود.
وی گفت: امروز، شاخص آلودگی تهران به عدد 143رسیده و پیش بینی می شود با انباشت آلاینده ها، شاخص آلودگی به 130 نیز کاهش یابد.
وی با بیان این که از روز پنجشنبه به تدریج از میزان آلودگی هوا در تهران کاسته خواهد شد، گفت: با وزش باد در روز پنجشنبه، جمعه و شنبه و بارندگی ضعیفی که پنجشنبه در تهران خواهیم داشت، هوا به تدریج سالم می شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون شهرهای تبریز، ارومیه، تهران، اراک و اصفهان آلودگی بالایی دارند و با ورود یک سامانه بارشی از شمال غرب کشور در چند روز آینده، بارش باران در استان های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان به تدریج زاگرس مرکزی، آغاز می شوند که در ارتفاعات این مناطق، بارش ها به صورت برف خواهد بود.
شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

منبع: ایرنا

خواندن 678 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395