دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 09:35

مردم آغازگر نهضت حفاظت از محیط زیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: سفیر سوییس در ایران با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و پیرامون مسائل مختلف محیط زیستی و توسعه همکاری های دو جانبه در این زمینه گفتگو کرد.

عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این دیدار ضمن استقبال از گسترش همکاری بخش های تحقیقاتی و آموزشى ایران و سوییس در زمینه محیط زیست، گفت: توسعه آموزش های محیط زیست یکی از اساسی ترین نیازهای کنونی ایران است.

معاون رئیس جمهور ضمن تاکید بر اهمیت گسترش آموزش و بسترسازی برای مشارکت عمومی در حفظ محیط زیست، تصریح کرد: ارتقاء آموزش و افزایش آگاهی جامعه در زمینه محیط زیست به ویژه در شاخه های طبیعی، انسانی، همچنین محیط بانی برای ایران بسیار حائز اهمیت است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به پرسش سفیر سوییس در خصوص شرایط مدیریت منابع و مصارف آب در ایران، به تشریح شرایط رودخانه ها، تالاب ها و دریاچه ها، اقدامات دولت برای حفاظت از این منابع ارزشمند و تلاش برای تغییر و اصلاح الگوهای مدیريت منابع و مصارف آب در ایران پرداخت.

بنابراین گزارش، مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در ایران ضمن استقبال از تبادل تجربیات و دانش محیط زیستی میان موسسات تحقیقاتی و علمی دو کشور، گفت: تجربه سوییس در این زمینه نشان داد که تمرکز آموزش بر دانش آموزان با سنین پایین تر دارای اثرگذاری بسیار بیشتری است.

وی اشاره ای هم به علاقمندى شرکت های سوییسی فعال در ایران براى تعريف مسئولیت های اجتماعى  خود در حوزه محیط زیست داشت و افزود: این شرکت ها می توانند همکاری خوبی با سازمان های مردم نهاد محیط زیستی در ایران به منظور تقویت ایفای مسئولیت های اجتماعى در حوزه محیط زیست داشته باشند.

لایتنر ضمن طرح پرسشی در خصوص شرایط مدیریت منابع و مصارف آب در ایران با توجه به شرایط خشکسالی، اظهار کرد: در سوییس مردم آغازگر نهضت حفاظت از محیط زیست بودند و در واقع سنت حفظ محیط زیست در سوییس از پایین به بالا منتقل شد.

خواندن 414 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395