یکشنبه, 03 دی 1396 ساعت 14:38

جانسون: توافق هسته‌ای هنوز زنده است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزیر امور خارجه انگلیس با تاکید بر این‌که توافق هسته‌ای هنوز زنده است گفت: این توافق به حمایت و کار نیاز دارد و کشورهای عضو توافق که به آن اهمیت می‌دهند باید برای آن با یکدیگر همکاری کنند.

 بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس که به منظور دیدار با مقامات روسیه به این کشور سفر کرده است، در گفت‌وگو با کانال 1 روسیه با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت: درست است که رئیس‌جمهور ترامپ این توافق را تایید نکرد اما توافق هسته‌ای هنوز زنده است. این توافق به حمایت و کار نیاز دارد و کشورهای عضو 1+5 باید برای آن با یکدیگر همکاری کنند.

جانسون در ادامه با طرح ادعاهایی علیه کشورمان گفت: کل منطقه خاورمیانه دوره بسیار پرتنش و سختی را می‌گذراند. نقش ایران در این منطقه می‌تواند تحریک‌کننده و مخرب باشد. بنا بر این لازم است که با متحدان برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت منطقه تلاش کنیم تا بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کره شمالی به زودی یک سلاح هسته‌ای قاره‌پیما خواهد داشت که می‌تواند لندن و مسکو را مورد هدف قرار دهد، گفت: ما نمی‌خواهیم که ایران هم چنین ظرفیتی داشته باشد. مردم و سیاستمداران ایران نیز به شکل معقولی تصمیم گرفتند که آینده‌ای دیگر داشته باشند اما این آینده باید همراه با منافع اقتصادی باشد.

منبع:ایسنا

خواندن 1235 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395