چهارشنبه, 13 دی 1396 ساعت 11:32

بازار داغ VPN پس از فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بعد از فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام با دستور نهادهای امنیتی، مردم همچنان به دنبال استفاده از این شبکه‌های اجتماعی جهانی هستند. همین مسئله بازار فروش VPN را داغ کرده است و فروشندگان موبایل به خصوص فروشندگان پاساژ علاالدین در پشت ویترین‌های خود تبلیغ نرم افزارهای VPN را می‌کنند. امری که سود زیادی برای فروشندگان داشته است.

vpn-کارتی-عمده-768x1024

تبلیغ فروش VPN در فروشگاه‌های موبایل در حالی رخ داده است که خرید فروش نرم افزارهای VPN در ایران جرم شناخته شده می‌شود و برای دسترسی غیرمجاز به سایت‌های فیلتر و محافظت شده مجازات زندان از۹۱ روز تا یک سال و از ۵۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان در نظر گرفته شده است اما با وجود این مجازات سنگین، کاربران همچنان به راحتی از فیلترشکن استفاده می‌کنند؛ البته وزرا و برخی از مسئولین بر اساس مجوزهایی از اینترنت بدون فیلتر استفاده می‌کنند، طرحی که وزیر ارتباطات پیگیری آن برای برخی از مشاغل از جمله خبرنگاران را داده بود.

یک فروشنده موبایل در پاساژ علاالدین درباره فروش نرم افزارهای VPN به خبرنگار ایلنا گفت: نرم افزارهای متنوعی با عنوان VPN در بازار با قیمت‌های متنوع از 5 هزار تومان تا 20 هزار تومان به صورت ماهانه و برای اکانت‌های سه ماهه با قیمت 12 تا 45 هزار تومان عرضه می‌شود. بیشترین استقبال برای خرید VPN از سوی صاحبان آیفون است و اکثر کاربران گوشی‌های اندرویدی از VPN‌های رایگان استفاده می‌کنند که باعث شده تا بیشترین دانلود کاربران ایرانی در روزهای اخیر در اپ استورهای اندرویدی به VPNها اختصاص یابد.

منبع:ایلنا

خواندن 847 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395