چهارشنبه, 13 دی 1396 ساعت 12:36

پیش‌بینی 100 میلیون دلار اعتبار برای تقویت آتش نشانی‌های کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور گفت: مجلس شورای اسلامی 100 میلیون دلار اعتبار برای تقویت آتش نشانی های کشور پیش بینی کرده است که امیدواریم بسیاری از مشکلات مرتفع و خدمات رسانی بهتر انجام شود.

اسماعیل نجار در نشست ستاد مدیریت بحران جنوب سیستان و بلوچستان در چابهار بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران، یکی از کشورهایی است که توانسته در زمان وقوع بحران هایی همچون زلزله، سیل، طوفان و آتش سوزی مدیریت خوبی در کمک رسانی به مردم حادثه دیده داشته باشد.

وی بیان کرد: همانطور که در مدیریت بحران، پیش بینی و پیشگیری رکنی مهم و حیاتی است، رسانه ها نیز باید دغدغه ایمنی در برابر حوادث را در طول سال داشته باشند و ضمن تشریح الگوهای رفتاری مناسب، مردم را برای شرایط وقوع حوادث آماده کنند.

نجار خاطرنشان کرد: آرامش عمومی و اعتماد مردم به نهادهای مسئول، مهمترین شرط مدیریت موفق و کارآمد است.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور در ادامه با اشاره به موضوع بی آبی در کشور نیز گفت: استفاده از آبهای دریا و ژرف تنها راه نجات از بی آبی در کشور است و می تواند بسیاری از مشکلات را در بلندمدت حل کند .

وی خاطرنشان کرد: شیرین سازی آب دریا و استحصال آب از دریا به عنوان مطمئن ترین منبع، بهترین و کم هزینه ترین راه برای رفع مشکلات بی آبی و تامین آب کشاورزی و صنعت به شمار می رود.

نجار بر احداث آب شیرین کن در کنار دریا تاکید کرد و افزود: 25 میلیارد تومان اعتبار برای استحصال آب های ژرف پیش بینی شده است .

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور تصریح کرد: اکثر نقاط کشور با بی آبی مواجه هستند و آب چاههای آب و کشاورزی به شدت افت کرده است .

نجار از فرمانداران و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان های سیستان وبلوچستان خواست به موقع خسارت ها را اعلام کنند تا پس از برآورد رسیدگی و جبران خسارت شود.

وی گفت: کشور دچار بحران‌های شدید بوده و اعتبارات دراین زمینه محدود است و بسیاری از جبران خسارت های حوادث گوناگون ممکن است دیر شود.

روز گذشته با حضور معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مدیریت بحران، بهره‌برداری از 8 تانکر اهدایی دفترمقام معظم رهبری، برای آبرسانی به روستاهای چابهار و کنارک انجام شد که این تانکرها از محل اعتبارات توسعه سواحل مکران به روستاییان شهرستان‌های چابهار و کنارک اهدا شده است.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان چابهار نیز در این رابطه گفت: تعداد 8 دستگاه تانکر آبرسانی سیار برای تقویت ناوگان آبرسانی سیار روستایی از سوی دفتر مقام معظم رهبری به این شهرستان اختصاص پیدا کرد.

روشن نارویی افزود: برای خریداری این تانکرها 21 میلیارد ریال از سوی دفتر مقام معظم رهبری هزینه شده است .

وی افزود: شهرستان چابهار محروم ترین منطقه کشور از نظر دسترسی مردم به آب سالم وبهداشتی است بطوریکه شاخص دسترسی مردم به آب فقط 23 درصد است.

نجار با بیان اینکه 77 درصد مردم شهرستان چابهار به آب سالم و بهداشتی دسترسی ندارند، خاطرنشان کرد: هم اینک تعداد 49 دستگاه تانکر(24 تانکر دولتی و 25 تانکر استیجاری) در 406 روستا کار آبرسانی سیار را انجام می دهند.

منبع:ایسنا

خواندن 519 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395