یکشنبه, 17 دی 1396 ساعت 09:00

اعلام جزئیات زلزله سرپل‌ذهاب"

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس شبکه شتاب‌نگاری کشور با اشاره به جزئیات زلزله امشب سرپل ذهاب اعلام کرد: بر اساس داده‌های ایستگاه شتابنگار سرپل ذهاب این زلزله دارای شتاب بالایی بوده است.

اسماعیل فرزانگان، با اشاره به زلزله 5.1 ریشتر امشب سرپل ذهاب افزود: این زلزله از ایستگاه شتاب نگاری قصر شیرین به ثبت رسیده است که شتاب آن 24 سانتی‌متر بر مجذور ثانیه بوده است.

وی با اشاره به اطلاعات ثبت شده در ایستگاه شتابنگاری سرپل ذهاب، خاطر نشان کرد: شتاب ثبت شده در این ایستگاه 228 سانتی متر بر مجذور ثانیه است که نشان از شتاب بالای این زمین‌لرزه دارد.

رییس شبکه شتابنگاری کشور زلزله 5.1 ریشتری امشب سر پل ذهاب را از پس لرزه‌های زلزله 7.3 ریشتری آبان ماه دانست و ادامه داد: این زلزله جزو زلزله‌های متوسط به شمار می‌رود که در ایستگاه‌های سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصر شیرین به ثبت رسیده است.

فرزانگان با اشاره به اهمیت عمق زمین‌لرزه‌ها، اظهار کرد: هر چه عمق زلزله کم باشد و در ژرفای کمتری رخ دهد، اثر تخریبی احتمالی آن بیشتر خواهد بود و هر چه زلزله در عمق بیشتری رخ دهد، از احتمال تخریب آن کاسته خواهد شد.

وی با اشاره به عمق زمین‌لرزه‌های ایران، توضیح داد: زلزله‌های کم عمق تا ژرفای 70 کیلومتر، زلزله‌های متوسط از 70 کیلومتر تا 300 کیلومتر و زلزله‌های عمیق از 300 کیلومتر به پایین رخ می‌دهند.

منبع:ایسنا

خواندن 590 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395