دوشنبه, 18 دی 1396 ساعت 10:07

نمایشگاهی برای چکاپ سلامت گردشگری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: از سوم تا ششم بهمن ماه یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته برگزار خواهد شد و بخشی از این نمایشگاه قرار است به گردشگری سلامت اختصاص یابد و بازدیدکنندگان می توانند در آنجا از خدمات چکاپ و مشاوره پزشکی استفاده کنند.

به گزارش عصراقتصاد، محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در نشست خبری که روزگذشته، در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، به تشریح برنامه هایی که در خصوص برگزاری این نمایشگاه در نظر گرفته شده پرداخت و اظهار داشت: نمایشگاه امسال با تغییرات اجرایی و با هدف معرفی محصولات متنوع گردشگری کشور و برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی و یک ساله برگزار خواهد شد.

محمد محب‌خدایی گفت: این نمایشگاه از سوم تا ششم بهمن ماه در  محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. سالن ۳۸ محل دائمی نمایشگاهها به اداره کل میراث فرهنگی استان ها اختصاص دارد و هر استان ظرفیت گردشگری و میراث فرهنگی خود را به نمایش می گذارد این برنامه ها شامل همه برنامه های گردشگری آن استان برای تمام طول سال است. مردم هم می توانند از بلیت های تخفیف دار قطار و هواپیما در این نمایشگاه استفاده کنند.

وی ادامه داد: محوریت این نمایشگاه بر روی محصولات گردشگری است ما می‌خواهیم امسال نمایشگاهها در استان ها تخصصی برگزار شود.  امسال ۴۳۰ شرکت داخلی در نمایشگاه حضور دارند و ۱۴ سالن تحت پوشش این نمایشگاه قرار می گیرد. همچنین ۷۰ شرکت از کشورهای ایتالیا، آلمان، انگلیس، برزیل، سوئیس، اسپانیا، روسیه، ترکیه، ویتنام، کامبوج، کره جنوبی، بلاروس، تایلند، مالزی، ارمنستان، قبرس، امارات، اندونزی، نپال، چین و صربستان در سالن ۴۰ نمایشگاه حضور خواهند داشت.

به گفته وی، نمایشگاه امسال در مساحتی به وسعت ۴۱ هزار مترمربع از نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور نزدیک به ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی و همچنین چادرهای عشایری برگزار می‌شود.

محب‌خدایی با اشاره به محدودیت فضا در نمایشگاه امسال با توجه به افزایش تقاضا، اظهار کرد: نزدیک به چهار، پنج هزار مترمربع تقاضای مازاد داشته‌ایم که نتوانسته‌ایم امسال به آن پاسخ دهیم، بنابراین از همین امروز برنامه‌ریزی می‌کنیم تا کل سالن‌های نمایشگاه بین‌المللی تهران را برای نمایشگاه گردشگری سال آینده در اختیار بگیریم.

به گفته معاون گردشگری، مسؤولیت هر محور از محصولات در نمایشگاه امسال به متخصص آن سپرده شده که در صورت کاستی در عمل، باید نسبت به آن پاسخگو باشد. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امسال نقش خود را در این نمایشگاه کمتر کرده و تنها به ترسیم سیاست‌گذاری و استراتژی پرداخته است.

وی افزود: امسال بخش گردشگری کودک و خانواده را خواهیم داشت همچنین با توجه به این که همدان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شده شهر همدان متولی این بخش از برنامه می شود.در حوزه گردشگری و طبیعت گردی نیز استان مازندران فضای بزرگی را با محوریت گردشگری طبیعی و گل در اختیار گرفته است در حوزه گردشگری غذایی هم با مشارکت برند های غذایی یک سالن اختصاصی به این منظور اختصاص داده شده است. در حوزه گردشگری ورزشی، گردشگری الکترونیک، آی تی ، معرفی ظرفیت‌ها در حوزه استارت آپ ها همچنین در حوزه گردشگری روستایی و عشایری  برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه  مسئولیت مراسم افتتاحیه این نمایشگاه برعهده استان تبریز با موضوع تبریز ۲۰۱۸ است ادامه داد: این نمایشگاه از ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر برپا می‌شود اما از ساعت ۴ تا ۹ شب نیز برنامه های هنری و مختلف دیگری در محل سالن آمفی تئاتر نمایشگاه برپا خواهد شد.

محب‌خدایی درباره آسیب‌شناسی از نمایشگاه‌های سال گذشته نیز گفت: امسال با دانشگاه علامه طباطبایی برای ارزیابی نمایشگاه قرارداد بسته‌ایم. ضمن اینکه علاوه بر تغییرات در نظر گرفته شده شاهد فضای رقابتی بیشتری خواهیم بود چرا که استان‌ها صرفا با ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور ندارند و مشارکت شهرداری‌ها، استانداری‌ها و اتاق بازرگانی را نیز جلب کرده‌اند.

وی با اشاره به اقدام برخی از آژانس‌ها برای فروش صرف تورهای خارجی در این نمایشگاه، گفت: هدف این نمایشگاه نمایش دادن شور و نشاط سفر است و صرفا محیطی برای توزیع بروشور نخواهد بود.

به گفته معاون گردشگری بخشی از این نمایشگاه نیز به محصولات صنایع دستی و سوغات، پکیج مقاصد کمتر شناخته شده و تجهیزات هتلی اختصاص خواهد داشت.

محب خدایی همچنین گفت: قرار است در این نمایشگاه شاهد اولین‌ها و رونمایی‌هایی باشیم که همزمان با برگزاری از آن‌ها پرده‌برداری خواهیم کرد.

جهانگیری ، رییس انجمن گردشگری سلامت  نیز در توضیحات کوتاهی درباره محصولات قابل عرضه در بخش گردشگری سلامت این نمایشگاه، اظهار کرد: هزار متر فضا از نمایشگاه امسال به محصولات گردشگری سلامت اختصاص داده شده که بخشی از آن قرار است چکاپ و مشاوره پزشکی داشته باشند تا ظرفیت‌های ایران در این حوزه به اطلاع مردم برسد . همچنین می‌خواهیم خدمات پزشکی و تندرستی ایران را به مردم بشناسانیم در این راستا خدمات ویژه ای را برای کسانی که در نمایشگاه حضور دارند ارائه خواهیم کرد مانند چکاب مقدماتی، خدمات قلب و عروق، چشم پزشکی ،طب سنتی و ایرانی و غیره. ضمن آنکه هدف اصلی معرفی ظرفیت پزشکی و مهارت‌های ایران در زمینه جراحی زیبایی، قلب و عروق، چشم پزشکی، دندان‌پزشکی و طب سنتی بیشتر به مردم داخل کشور است.

جهانگیری همچنین درباره سالن گردشگری سلامت توضیحات بیشتری ارائه داد و گفت: هدف از بر پایی این بخش از نمایشگاه ، ارائه توانمندی ها در حوزه گردشگری سلامت است. باید کشورهای خارجی بدانند محصولات ایران در حوزه گردشگری سلامت چه چیزهایی است باید یک جا همه این خدمات تجمیع شده و به معرض نمایش گذاشته شود . در کنار خدمات پزشکی خدمات اقامت ، ترانسفر و غیره نیز معرفی خواهد شد.

فرهاد امینیان ـ مدیرعامل شرکت بازرگانی و نمایشگاهی تهران ـ‌که در ۱۱ دور مسؤولیت اجرای این نمایشگاه را به عهده داشت، نیز در توضیحاتی گفت: یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی از طریق ویدئوهای شهری با همکاری شبکه حمل و نقل عمومی شهر تبلیغ خواهد شد و از دو، سه روز آینده اطلاع‌رسانی تخصصی نیز آغاز می‌شود. همچنین تلاش شده هیأت‌های خارجی برای بازدید از این نمایشگاه و مذاکره با طرف‌های ایرانی حضور داشته باشند که البته هنوز این تلاش‌ها برای به جواب رسیدن ادامه دارد.

وی گفت: از دو سه روز دیگر اطلاع رسانی در حوزه  تبلیغات نمایشگاه آغاز می شود.

در ادامه علیرضا دژبد مدیر اجرایی نمایشگاه نیز گفت: یازده سال از برپایی این نمایشگاه می گذرد و در این سال ۱۱ محور در نظر گرفته شده است ما می خواهیم  نمایشگاه امسال محصول محور باشد.

وی از حضور راهنمایان گردشگری در این نمایشگاه خبر داد و گفت: راهنمایان گردشگری مربوط به هر حوزه در نمایشگاه مستقر هستند و راهنمایی های لازم را در هر بخش ارائه می کنند.

در این نمایشگاه سالنی به گردشگری غذا و همچنین فضایی به گردشگری طبیعت، گیاهان و گل‌های ایران اختصاص داده خواهد شد.

همانند سال‌های گذشته نیز بوم‌گردی‌ها و گردشگری روستایی و عشایری فضای اختصاصی خود را خواهند داشت. استان‌ها نیز که به خاطر اجرای رقص‌ها و موسیقی آیینی پرطرفدارترین بخش این نمایشگاه است در سالن ۳۸ نمایشگاه بین‌المللی حضور خواهند داشت.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران از سوم تا ششم بهمن‌ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد که ساعت بازدید رسمی آن از ۹ صبح تا ۱۸ خواهد بود اما از ساعت ۱۸ تا ۲۱ نیز نمایشگاه با اجرای برنامه‌های هنری و آیینی استان‌ها ادامه خواهد داشت.

خواندن 382 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395