سه شنبه, 19 دی 1396 ساعت 14:52

اطلاعات تکميلي

  • خزاعی:

اقتصاد تروریسم و تروریسم اقتصادی به گسترش فقر در منطقه دامن می‌زند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران، اقتصاد تروریسم و تروریسم اقتصادی را عامل گسترش فقر و ناامنی در منطقه دانست و گفت: برخی از کشورهای منطقه و فرامنطقه از گروه‌های تروریستی در غرب آسیا حمایت مالی می‌کنند.

محمد خزاعی در جمع خبرنگاران درباره احیای معاونت دیپلماسی اقتصادی در در ساختار جدید وزارت امور خارجه و آثار اقتصادی آن افزود: روابط سیاسی بین دو کشور بر روابط اقتصادی آنها نیز تاثیرگذار است و همان مقدار که روابط سیاسی بین دو کشور توسعه پیدا می‌کند، این موضوع نیز منجر به نتایج مثبت اقتصادی به نفع آنها نیز می شود و صرفا به روابط دو کشور در حوزه سیاسی متوقف نخواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه می‌تواند در این زمینه کمک بزرگی به گسترش تعاملات اقتصادی ایران با دیگر کشورها کند، به نحوی که سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور نیز تقویت شوند.
نماینده پیشین ایران در سازمان ملل با بیان این که وزارت امور خارجه همواره به این موضوع توجه داشته است، ادامه داد: چنانچه سال گذشته نیز سمینار سفرای ایران در خارج از کشور با موضوع دیپلماسی اقتصادی برگزار شد.
خزایی درباره مهم ترین چالش‌های پیشروی منطقه غرب آسیا اظهار داشت: در همه دنیا چالش‌هایی وجود دارد اما به نظر می‌رسد یکی از چالش‌های مهم در خاورمیانه اقتصاد تروریسم است.
وی با بیان این که چنان که می بینیم، برخی از کشورهای منطقه و فرامنطقه از گروه‌های تروریستی در غرب آسیا حمایت مالی می‌کنند، تصریح کرد: یکی دیگر از چالش‌های مهم، تروریسم اقتصادی است و دیده ایم که برخی از کشورهای منطقه توسط قدرت های بزرگ مورد تحریم قرار می‌گیرند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: تحریم‌های یک جانبه و چند جانبه برخی از کشورهای منطقه اعمال می شود و هر دو این موضوعات یعنی اقتصاد تروریسم و تروریسم اقتصادی به گسترش فقر و ناامنی در منطقه دامن می‌زند.
منیع: ایرنا

خواندن 359 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395