چهارشنبه, 20 دی 1396 ساعت 10:36

اطلاعات تکميلي

  • رئیس سازمان خصوصی سازی؛

سهام عدالت فعلا قابل فروش نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

الناز خجسته

عصراقتصاد: نشست خبری ساماندهی سهام عدالت در رابطه با توزیع سود این سهام با حضور معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی روز گذشته برگزار شد.

علی اشرف عبدالله پوری حسینی با بیان اینکه سود مالی شرکت های سرمایه پذیر، تا پایان سال مالی 95 دریافت و به مشمولین پرداخت خواهد شد، گفت: مشمولینی که شماره حساب آنها دریافت شده، شماره شبا بانکی خود را به سیستم نام نویسی سهام عدالت وارد کرده، بعد از طی مراحل راستی ازمایی سود آن‌ها پرداخت خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه تا پایان سال جاری حدود 4200 میلیون تومان سود به مشمولین سهام عدالت پرداخت خواهد شد، افزود: نحوه توزیع سود به نسبت تعداد سهام به مشمولین پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه این سازمان در نظر دارد به محض وصول سود سهام شرکت، آن‌ها را پرداخت کند، تا در دست سازمان بلوکه نماند، ادامه داد: از روز گذشته واریز سود به حساب مشمولین آغاز شده است.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره بر اینکه در این نوبت یک سوم سود سهام پرداخت می‌شود و دوسوم دیگر به محض وصول از شرکت‌های سرمایه پذیر آنها را پرداخت خواهند کرد. تلاش‌ها بر این است که تا پایان اسفند به حساب مشمولین پرداخت می‌شود.

پوری حسینی در خصوص دارندگان سهام عدالتی که فوت شده اند، گفت: با داشتن گواهی حصر وراثت، وارثان آنها سود را دریافت خواهند کرد.

سودها صرفا مربوط به سال مالی 95 است

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه، ممکن است در کل سه یا چهارماه زمان برد تا تمامی سود بین مشمولین پرداخت شود، افزود: رقم کل سود سهام عدالت 3800 میلیارد تومان که مشمولین آن در حدود 49 میلیون نفر هستند و بالغ بر دو میلیون نفر به دار فانی پیوستند که وارثان آن‌ها سود را دریافت می کنند. کسانی که سهم یک میلیونی دارند 150 هزار تومان و دارندگان کمتر از یک میلیون کمتر از 150 هزار تومان دریافت می کنند.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه تعداد شرکت‌های سرمایه گذاری مشمول سهام عدالت 49 عدد است در ادامه گفت: در آینده صندوق‌های قابل معامله در بورس یا جایگزین آن‌ها می‌شود و در حال حاضر هیچ تکلیفی برای سهام عدالت دو نداریم. ETF

رییس سازمان اداره خصوصی سازی با تاکید بر اینکه مبالغی که قبلا به عنوان سود سهام عدالت پرداخت شده است، در حال حاضر با احتساب ما به التفاوت پرداخت خواهد شد، در ادامه گفت: افراد حق خرید و فروش سهام عدالت را نداشته و مالکیت ورقه سهام را برای کسی تعیین نکرده اند واجازه واگذاری عین سهام با بت دیون دولت را نداریم.

وی ادامه داد: شرکت‌هایی که از پرداخت سود شانه خالی کنند با آن‌ها از طریق ابزار قانونی برخورد خواهد شد.

پوری حسینی اظهار داشت: با تصریح به اینکه 14 میلیون نفر  که تا به حال در سامانه سهام عدالت ثبت نام نکرده اند، فعلا هیچ تصمیمی در رابطه با آن‌ها اتخاذ نشده است.

رییس سازمان اداره خصوصی سازی یاد اور شد: اصلاح سبد در دولت یازدهم به نفع مشمولین بوده و به این 49 شرکت حاضر، شرکتی افزوده وکاسته نخواهد شد.

خواندن 845 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395