چهارشنبه, 20 دی 1396 ساعت 12:09

شرکت‌های شیل آمریکا عامل کندی رشد قیمت نفت در سال 2018 میلادی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله شیل آمریکا عاملی برای کندی رشد قیمت نفت در سال 2018 میلادی، تأثیر مثبت رشد قیمت‌های نفت بر اقتصاد امارات، احتمال رکوردشکنی تولید نفت آمریکا زودتر از پیش‌بینی‌ها و ادامه آتش سوزی در نفتکش حادثه دیده ایرانی بوده است.

گرچه رشد قیمت نفت در سال جاری میلادی و رسیدن آن به بالاترین میزان از 2015 میلادی موجب امیدواری اعضای سازمان اوپک شد اما برخی اعضای این گروه نگرانند که رشد قیمت انگیزه ای برای شرکت های تولیدکننده نفت شیل آمریکا شود تا سیل این کالا را روانه بازارهای جهانی کنند. 
یک منبع اوپکی در این رابطه گفت: همه از افزایش قیمت ها هیجان زده ایم؛ حال باید دید آیا جهش قیمت ها در سال جاری میلادی نیز ادامه دارد؟ ما اطمینان داریم که رشد قیمت ها اشتهای تولیدکنندگان شیل را افزایش می دهد.
**رکوردشکنی تولید نفت آمریکا زودتر از پیش بینی‌ها خواهد بود
به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که انتظار دارد، تولید نفت آمریکا در ماه آینده میلادی (فوریه) از مرز 10 میلیون بشکه در روز فراتر رود، درحالیکه تحلیلگران این میزان را برای سه ماه چهارم 2018 میلادی پیش بینی کرده بودند.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اکنون انتظار دارد که در سه ماه نخست سال جاری میلادی میانگین تولید نفت این کشور به 10 میلیون و 40 هزار بشکه در روز برسد.
**اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار خود را از رشد تقاضای جهانی نفت افزایش داد
به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2019 میلادی را 100 هزار بشکه در روز، نسبت به آخرین تخمین های خود افزایش داد. 
بر اساس اعلام این اداره، رشد تقاضای نفت می تواند در سال آینده میلادی به 101 میلیون و 760 هزار بشکه در روز برسد که روزانه یک میلیون و 650 هزار بشکه بیشتر از میزان پیش بینی شده برای 2018 میلادی است. 
**کره جنوبی: نفتکش حادثه دیده ایرانی ممکن است یک ماه بسوزد
به گزارش رویترز، «پارک سانگ دونگ »، یک مقام وزارت امور اقیانوس ها و شیلات کره جنوبی پس از چهارمین روز سوختن نفتکش ایرانی در حادثه برخورد با کشتی باری چین در شرق دریای چین اعلام کرد که این کشتی ممکن است تا یک ماه دیگر همچنان در آتش بسوزد. 
سانگ دونگ افزود: معتقدیم با توجه به حوادث پیشین مرتبط به نفتکش ها، آتش سوزی در این نفتکش برای دو هفته یا یک ماه ادامه یابد؛ اما‌ آنچه ما را از بیشتر نگران می کند، مخزن سوخت این نفتکش است که در صورت غرق شدن در آب می تواند آب را آلوده کند.
**رشد قیمت های نفت اقتصاد امارات را منتفع می کند
به گزارش رویترز، «عبدالله الصالح» معاون وزیر امور اقتصادی امارات در تجارت خارجی اعلام کرد: بانک مرکزی کشورش انتظار دارد با توجه به افزایش چشمگیر قیمت های جهانی نفت و سرمایه گذاری های جدید در پروژه های زیرساختی نفت و گاز در امارات، رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری میلادی 3.9 درصد باشد. 
بانک مرکزی امارات ماه گذشته رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2017 میلادی را 1.6 درصد اعلام و علت آن را کاهش تولید نفت امارات در چارچوب توافق جهانی اوپک ذکر کرد.
**تگزاس صدور مجوزهای حفاری نفت و گاز را 12 درصد کاهش داد
به گزارش رویترز، نهاد نظارت بر صنعت انرژی تگزاس در آمریکا اعلام کرد که این ایالت در دسامبر 2017 میلادی 885 مجوز حفاری نفت و گاز صادر کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، 12 درصد کمتر است. 
شمار دکل های فعال نفتی تگزاس در این مقطع، 454 مورد ثبت شد که حدود 49 درصد از مجموع دکل های نفتی ایالت متحده آمریکا را تشکیل می دهد. 
**صنعت نفت نروژ استخدام می کند
به گزارش رویترز، وزارت نفت و انرژی نروژ اعلام کرد که با توجه به رونق صنعت نفت این کشور و رشد اخیر قیمت های این کالا، شرکت های نفت نروژی قرار است در سال های آینده نیروی کاری بیشتری را به کار گیرند. 
این وزارتخانه خبر داد که شرایط کنونی حاکم بر حوزه انرژی نروژ، از افزایش چشمگیر استخدام در صنعت نفت این کشور حکایت دارد، گرچه همه 50 هزار فرصت شغلی از دست رفته در دوران رکورد این صنعت بازگردانده نخواهد شد.
شرکت های نفتی نروژ اواخر سال 2017 میلادی برنامه هایی درباره توسعه میدان های جدید و سرمایه گذاری های چند میلیارد دلاری در این حوزه ارائه کردند. البته طرح های جدیدی در سال جاری میلادی نیز در راه است.
منبع: ایرنا

خواندن 348 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395