چهارشنبه, 20 دی 1396 ساعت 14:10

اطلاعات تکميلي

  • وزیر علوم:

دانشجویان ستاره دار نمی‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آزاد شدن بیشتر دانشجویان بازداشتی اتفاقات اخیر خبر داد و گفت: دانشجویانی که هنوز در بازداشت هستند به زودی آزاد می‌شوند.

محمود غلامی روز چهارشنبه پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درمورد دانشجویان بازداشت شده در اتفاقات اخیر افزود: دانشجویان بازداشتی به تدریج آزاد شده اند و با توجه به تغییری که در آمارها وجود دارد، آمار دقیقی امروز در دست نیست ولی تعداد کمی هنوز در بازداشت هستند.
وی یادآور شد: با صحبت هایی که با وزیر اطلاعات و وزیر کشور داشته ایم براساس دستور رییس جمهوری این دانشجویان به زودی امروز یا فردا و در اولین فرصت آزاد می شوند.
غلامی با تایید این که قرار است تا امتحانات پایان ترم، دانشجویان بازداشتی آزاد شوند، اظهار داشت: این درست است و دیروز و امروز به من قول دادند و امیدواریم این اتفاق رخ دهد. 
وی در پاسخ به این سوال که آیا با این بازداشت ها، دانشجویان ستاره دار می شوند، گفت: خیر، موضوع ستاره دار بطور کلی برداشته شده است. مفهوم ستاره برای زمانی بود که در آن شرایط دانشجویان را به شکلی زیر نظر می گرفتند، اما کسی که فارغ التحصیل می شود دیگر ستاره دار شدن برای وی معنی ندارد. 
وزیر علوم همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در بازداشت دانشجویان برای آنها پرونده می شود، گفت: کسی که جرمی مرتکب نشده باشد، خیر. به خصوص رییس جمهوری تاکید دارند که صرف بازداشت برای هیچ کس پرونده نشود و قرار شد فردی که توان وثیقه ندارد با قرار کفالت آزاد شود. 
غلامی درباره رایزنی این وزارتخانه با قوه قضاییه برای آزادی دانشجویان بازداشتی گفت: با دادستان صحبت کردم و قول دادند که نهایت کمک را داشته باشند و این که می بینید قریب به اتفاق بازداشتی ها آزاد شده اند، در مسیر کمک هایی است که صورت گرفته و در این زمینه از وزارت اطلاعات، کشور و دادستانی تشکر می کنم. 
وی درمورد زمان اجرای تصمیم دانشگاه آزاد برای انتقال دانشجویان دختر به شهرهای خود تصریح کرد: این موضوع را باید از مسئولان دانشگاه آزاد سوال کنید. به اعتقاد من دانشجویان دختر در بین دانشگاه محل پذیرش و محل زندگی خانواده ها باید انتقال و جابجایی آنها به سهولت انجام شود و برخی از آنها چون در دوره های نوبت دوم و شهریه پرداز هستند، احتمالا براساس مصوبات قبلی ممکن است موانعی از باب اینکه بخشی از هزینه ها را باید بپردازند، وجود داشته باشد. 
وزیر علوم ادامه داد: من تاکید کردم که در دانشگاه های دولتی باید حتما این انتقال تسهیل شود ولی به دانشگاه آزاد توصیه می کنیم که این کار انجام شود. 
غلامی درباره تغییرات در وزارت علوم نیز گفت: اگر همکاران کمک کنند و نخواهند که این وزارتخانه را ترک کنند، ضرورتی برای تغییر وجود ندارد و عجله ای نداریم. دانشگاه بهترین فرصت برای حضور آنها در کلاس ها است تا کار تحقیقاتی انجام دهند و آنهایی که کار اجرایی انجام می دهند، واقعا از خود گذشتگی کرده اند. 
وی درمورد بحث تجمیع واحدهای دانشگاه آزاد و تخفیف در شهریه برخی رشته های تحصیلی این دانشگاه اظهارداشت: مدیریت داخلی دانشگاه آزاد با خود آنها است ،فقط اجرای ضوابط و مقررات آموزش عالی را بهخصوص در حوزه آموزشی نظارت می کنیم و تجمیع واحدها جزو اختیارات دانشگاه آزاد است. 
وی افزود: اگر دانشگاه آزاد بخواهد شهریه ها را تخفیف دهد ما استقبال و تشویق کرده و از آنها تشکر می کنیم. 

منبع: ایرنا

خواندن 619 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395