پنج شنبه, 21 دی 1396 ساعت 00:00

“میرنامیرا” برگزیده جشنواره جلال آل احمد شد

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

عصراقتصاد:کتاب میر نامیرا اثر پژوهشی موسسه مطالعات دین و اقتصاد با کوشش دکتر میکائیل عظیمی برگزیده جشنواره جلال آل احمد شد.

کتاب میرنامیرا اثر پژوهشی موسسه مطالعات دین و اقتصاد درباره زندگی نامه استاد و فقید مرحوم میر مصطفی عالی نسب به عنوان کتاب برگزیده بخش ویژه جشنواره جلال آل احمد انتخاب شد.و از دکتر میکائیل عظیمی پژوهشگر این اثر تاریخی قدردانی شد.

این کتاب در قالب یک اثر پژوهشی به سفارش موسسه مطالعات دین و اقتصاد توسط دکتر میکاییل عظیمی تهیه و توسط نشر نهادگرا به زیور طبع آراسته گردیده بود.

و در فاصله کمتر از یک‌سال به چاپ دوم رسید کتاب میرنامیرا که به زندگی و کارنامه میرمصطفی عالی نسب اختصاص دارد نشان می‌دهد که جایگاه ویژه ایشان بعنوان مغز متفکر اداره اقتصاد ملی دردهه اول پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده‌ای در حفظ استقلال ملی، پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی و ارتقاء کیفیت زندگی اکثر قاطع  جمعیت کشور داشته است.

میرمصطفی عالی نسب که در کل آن دوره ده ساله مسئولیت مشاوره نخست وزیران را پس از انقلاب یعنی زنده یاد مهندس مهدی بازرگان، شهید محمدعلی رجایی، آیت‌اله فقید محمد رضا مهدوی کنی، آیت اله شهید دکتر محمد جواد باهنر و مهندس میر حسین موسوی را بر عهده داشته و در همه این ادوار بعنوان مشاور شورای اقتصاد و نماینده نخست وزیر در شورای پول و اعتبار حضور تاثیر گذار داشته است. ونقش منحصر به‌فردی  در دفاع از تولید ملی و پایبندی به آرمان‌ عدالت اجتماعی در کارنامه این فقید ارزشمند به ثبت رسیده است.

ایشان در دوران ملی شدن صنعت نفت نیز عضو هیأت مشاوران اقتصادی زنده‌یاد دکتر محمد مصدق بوده‌اند و بعنوان عضو شورای عالی صنایع کشور و شورایعالی کشاورزی کشور ازبنیه تولید ملی و رفاه عامه مردم دیده‌بانی جانانه و جانفشانی‌کردند.و ثمره مجاهدهای او به صورت کارنامه‌ای منحصر به فرد و رکوردهایی عملکرد اقتصادی تکرار نشده تا امروز باقی‌مانده و مایه مباهات مردم ایران است.

لازم به ذکر است که در مقدمه کتاب میرنامیرا دکتر فرشاد مؤمنی از نکات خیره کننده و استثنایی کارنامه اقتصاد ملی در دوران دفاع مقدس پرده‌برداشته و جناب استاد علی رضا‌قلی نیز نکات ارزشمند و منحصر بفردی از زوایای زندگی میرمصطفی عالی‌نسب را از موضع جامعه شناسی تاریخی به بحث گذاشته است.

لازم به ذکر است که مراسم تقدیر از کتاب میرنامیرا و دکتر میکاییل عظیمی روز شنبه 16/10/1396 در آیین پایانی دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد در تالار وحدت – تهران و با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران، نویسندگان و پژوهشگران برگزار شد. این جشنواره که توسط بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار می‌شود، هر ساله از میان کتاب‌های منتشر شده در چهار بخش رمان، نقد ادبی، مجموعه و مستندنگاری آثار برتر را انتخاب کرده و مورد تقدیر قرار می‌دهد.

اضافه می‌نماید بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مؤسسه‌ای فرهنگی است که به‌ عنوان بازوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ادبیات فعالیت می‌کند. مأموریت‌هایی چون برگزاری جشنواره شعر فجر، جایزه ادبی جلال آل احمد و جایزه ادبی پروین اعتصامی از جمله وظایفِ این بنیاد است.

برای تهیه این کتاب ارزشمند به کتاب فروشی‌های سرار کشور و با از طریق تلفن 88905607 نشر نهادگرا تماس حاصل فرمایید.

 

خواندن 948 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395