پنج شنبه, 21 دی 1396 ساعت 17:40

استقرار ارتش در سراسر تونس با شدت‌ گرفتن اعتراض‌ها

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مسؤولان تونسی در راستای اقدامات پیشدستانه به دلیل افزایش موج اعتراضات، تعدادی از نیروهای ارتش را در نزدیکی مقرهای حیاتی و تأسیسات مهم در پایتخت مستقر کردند.

به نقل از شبکه خبری المیادین، تعدادی از یگان‌های ارتش مقابل مقر دولت در القصبه و ساختمان تلویزیون و رادیوی دولتی و بانک مرکزی و وزارتخانه‌ها و تأسیسات نیرو با هدف ممانعت از حملات احتمالی تظاهرکنندگان مستقر شدند.

یک منبع مسؤول اعلام کرد که الباجی قائد السبسی، رئیس‌جمهوری تونس امروز (پنجشنبه)‌ نشستی را با یوسف الشاهد، نخست‌وزیر برای بررسی وضعیت امنیتی و احتمال اعلام منع آمد و شد جزئی یا کلی در تونس تا زمان برقراری امنیت کامل برگزار می‌کند.

این در حالی است که چهارشنبه‌شب درگیری‌هایی میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس در حومه پایتخت و برخی شهرهای غربی و جنوبی رخ داد.

از سه روز پیش شهرهای تونس شاهد اعتراضات گسترده به افزایش قیمت‌ها و وخامت اوضاع اقتصادی است. تظاهرکنندگان خواهان لغو قانون بودجه هستند.

این در حالی است که یوسف الشاهد جبهه مردمی را که شامل گروه‌هایی از احزاب چپ‌گراست به دست داشتن در این تظاهرات و تحریک مردم متهم کرد.

اما جبهه مردمی خواهان ادامه تظاهرات شده و برای برگزاری تظاهرات گسترده در ۱۴ ژانویه به مناسبت هفتمین سالروز انقلاب ۱۴ ژانویه ۲۰۱۱ که به سرنگونی نظام زین العابدین بن علی منجر شد، فراخوان داده است.

تعدادی از احزاب و نهادها و جمعیت‌ها اعلام کرده‌اند که روز یکشنبه ۱۴ ژانویه در راهپیمایی ملی مشترکی با عنوان "تونس انقلابش را پس می‌گیرد" شرکت خواهند کرد.

ائتلاف مخالفان که حزب جبهه مردمی رهبری آن را برعهده دارد چهارشنبه شب از تمامی مبارزان و حامیان خود در سرتاسر کشور خواست اعتراضات گسترده‌ای برگزار کنند.

منبع:ایسنا

خواندن 428 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395