شنبه, 23 دی 1396 ساعت 11:49

اطلاعات تکميلي

  • مونیز:

اروپایی‌ها بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را تأئید نمی‌کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

وزیر پیشین انرژی آمریکا گفت: در حالی که ایران به برجام پایبند است، اروپایی ها بازگرداندن تحریم‌ها علیه این کشور را نخواهند پذیرفت.

به دنبال تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به خروج از برجام در صورت عدم همراهی اروپا با سیاست های او، «ارنست مونیز» وزیر پیشین انرژی این کشور تاکید کرد که این اتفاق نخواهد افتاد.
مونیز گفت: به نظر می رسد دولت ترامپ از متحدان اروپایی ما می خواهد که حتی در صورت پایبندی ایران (به برجام)، بازگرداندن تحریم ها را تائید کنند. فکر نمی کنم این اتفاق بیافتد.
مونیز افزود: اگر به کنگره گوش کنید، آنها معتقدند که ما باید با متحدان اروپایی همراه باشیم. ما روش های راستی آزمایی فوق العاده ای داریم.
ترامپ جمعه شب به رغم تمدید تعلیق تحریم های هسته ای، 4 شرط برای کنگره تعیین کرد تا قانونی را که آن ها پیرامون توافق هسته ای با ایران تدوین خواهند کرد، امضا کند.
ترامپ همچنین گفت که این آخرین بار است که او چنین اقدامی می کند و در صورتی که کنگره و متحدان اروپایی تا ضرب الاجل بعدی خواسته های او را برآورده نکنند، از برجام خارج خواهد شد.
این در حالی است که طرف های دیگر برجام همواره بر غیرممکن بودن مذاکره دوباره و تغییر برجام تاکید کرده اند.
محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان نیز جمعه شب در پیامی توئیتری تاکید کرد که برجام قابل مذاکره مجدد نیست.

منبع: ایرنا

خواندن 388 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395