شنبه, 23 دی 1396 ساعت 15:57

اطلاعات تکميلي

  • عضو هیت امنای سازمان تامین اجتماعی:

دولتی‌ها پایشان را جای پای احمدی‌نژاد نگذارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اکبر شوکت می‌گوید: اینکه دولت مطرح می‌کند قصد دارد فقط اصل مطالبات تامین اجتماعی را بپردازد و باید سازمان از فرع پول و سود آن بگذرد، طفره رفتن از انجام تعهدات قانونی ‌ست.

اکبر شوکت (عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی) در ارتباط با بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و تلاش‌های روزهای اخیر دولتی‌ها برای طفره رفتن از پرداخت دیون گفت: در قوانین آمده دولت باید اصل و فرع طلب خود به تامین اجتماعی را کامل پرداخت کند و در این زمینه هیچ عدول یا اغماضی پذیرفتنی‌ نیست.

وی در تشریح این مطلب گفت: شما فرض کنید دولت بیست سال پیش برای سهم بیمه کارگران به سازمان بدهکار بوده و بدهی خود را نپرداخته؛ ۷ درصدِ بیست سال پیش، امروزه یک درصدِ حق بیمه کارگر هم نیست؛ بنابراین پرداخت اصل بدهی بدون پرداخت فرع و سود آن، کاملا حرف بی‌ربطی است و براساس همه اصول و ضوابط اشتباه است.

شوکت تاکید کرد: در قانون ساختار جامع نظام رفاه به صراحت آمده که دولت باید براساس اوراق مشارکت، فرع پول را بپردازد؛ لذا دولتی‌ها نمی‌توانند از پرداخت حق کارگران و آنچه در طول سال‌ها از آن‌ها دریغ کرده‌اند، طفره بروند.

دبیر اجرایی خانه کارگر قم در ادامه گفت: متاسفانه دولت دوازدهم در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی دارد‌‌ همان راه اشتباه احمدی‌نژاد را در پیش می‌گیرد که این جهت‌گیری‌های نگران‌کنندهٔ دولت، زنگ خطر را برای کارگران به صدا درآورده‌است.

وی ادامه داد: دولت احمدی‌نژاد به آدم‌های اشتباه در تامین اجتماعی مسئولیت داد و بدهی‌های سازمان را نپرداخت؛ حالا دولت روحانی هم با نپرداختن دیون خود به سازمان، پای خود را جای پای قبلی‌ها گذاشته‌است.

دولت هزینه طرح‌های ناکارآمد را بر دوش کارگران نیندازد

به گفته شوکت، دولت نه تنها بدهی‌های تامین اجتماعی را نپرداخته، بلکه طرحی به نام طرح تحول سلامت را پیشنهاد و اجرا کرده که پرداخت هزینه‌های آن بر دوش کارگران افتاده‌است.

این فعال کارگری تاکید کرد: قرار نیست هزینه طرح‌های نادرست و غیراصولی دولت را کارگران بپردازند؛ آنهم کارگرانی که دولتی‌ها حقوق اولیه‌شان را نمی‌پردازند و مطالباتشان از دولت سر به فلک کشیده‌است.

شوکت تصریح کرد: دولت اگر نمی‌تواند طرحی را اجرا کند و توانایی مدیریت و ساماندهی آن را ندارد، نباید هزینه‌های آن را بر دوش مردم بیندازد؛ طرحی مثل طرح تحول سلامت که کارگران را مغبون کرد، باید‌‌ همان ابتدای راه متوقف می‌شد.

وی با بیان اینکه هیچ اتفاق مثبتی در دولت روحانی در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی رخ نداده‌است؛ افزود: هر بلایی که توانستند سر سازمان آوردند؛ حالا هم برای فرار از پرداخت دیون، بحث این را پیش کشیده‌اند که فقط اصل پول را می‌پردازیم و فرع را نمی‌پردازیم؛ دولتی‌ها بدانند که با این بدعت‌ها و طفره‌رفتن‌ها، به کارگرانی که ۳۰ سال عرق ریخته‌اند و حق بیمه پرداخته‌اند، مدیونند.

شوکت در پایان گفت: بهتر است مسئولان در دولت، به نص صریح قانون برگردند و کمتر با پیشنهادات خرق‌الساعه و بی‌پایه به کارگران ضربه بزنند.

منبع:ایسنا

خواندن 526 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395