شنبه, 23 دی 1396 ساعت 16:11

اطلاعات تکميلي

  • با هدف بررسی مشکلات و چالش‌ها صورت گرفت؛

برگزاری نشست‌های استانی اداره کل آموزش های عالی غیردولتی وزارت علوم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از ابتدای سال ۹۵ تا کنون، اداره کل آموزش های عالی غیردولتی غیر انتفاعی وزارت علوم به منظور بررسی مشکلات و چالش های مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی، نشست های هم اندیشی جداگانه ای را با این موسسات در استان های آذربایجان شرقی، گیلان، مرکزی، قزوین و فارس برگزار کرده است.

از سایت وزارت علوم، در این نشست های هم اندیشی فاطمه داداشیان، مدیرکل آموزش های عالی غیردولتی غیر انتفاعی وزارت علوم و کارشناسان این حوزه با حضور در نشست های استانی روسای موسسات آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی، ضمن آشنایی با چالش ها و مشکلات این بخش، حمایت همه جانبه و هدفمند از فعالیت های علمی این مراکزدر چارچوب قوانین و مقررات وزارت علوم را مورد تاکید قرار دادند.

هدف از این بازدیدها و نشست های استانی حمایت مستمر، هدفمند و همه جانبه از مراکز آموزش عالی غیردولتی که سهم عمده و فزاینده ای در توسعه آموزش عالی را به خود اختصاص می دهند و همچنین بررسی چالش ها و مشکلات مؤسسا ت آموزش عالی غیردولتی با توجه به شرایط و موقعیت استان های کشور و بهره مندی از خرد جمعی در رفع آنها است.

معرفی طرح پیشنهادی «تشکیل دانشگاه غیردولتی غیرانتفاعی استانی» به منظور افزایش بهره وری، ایجاد فضای همکاری های علمی مناسب، ارتقای کیفیت فعالیت های بخش خصوصی در عرصه آموزش عالی کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی که می تواند منجر به ایجاد بستر لازم برای حضور فعال تر آنها در عرصه رقابت های بین المللی شود نیز از دیگر اهداف نشست های استانی مدیرکل آموزش های عالی غیردولتی غیر انتفاعی وزارت علوم با روسای موسسات آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی است.

همچنین در حاشیه برگزاری این نشستها از برخی از مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی در استانهای مذکور نیز بازدید شد.

منبع:ایلنا

خواندن 544 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395