یکشنبه, 24 دی 1396 ساعت 13:29

اطلاعات تکميلي

  • معاون تحقیقات وزیر بهداشت خبر داد؛

ایجاد 7 هزار شغل و تولید 2 هزارمیلیارد تومان ثروت با شرکت‌های دانش بنیان سلامت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: 920 شرکت دانش بنیان فعال در حوزه سلامت هفت هزار شغل ایجاد کرده اند و دو هزار میلیارد تومان محصول در سال تولید می کنند.

رضا ملک زاده روز یکشنبه در اتاق بازرگانی تهران افزود: حدود سه هزار و 20 شرکت دانش بنیان در کشور داریم که 920 شرکت از آن‌ها در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند قرار بود تا پایان سال 96 ارزش محصولات این شرکت‌ها به دوهزار میلیارد تومان برسد که تاکنون 1600 میلیارد تومان آن محقق شده است و امیدواریم تا پایان سال به رقم دوهزارمیلیارد تومان برسند.
وی ادامه داد: از 920 شرکت دانش بنیان سلامت 420 شرکت محصول تولیدی در بازار دارند، محصولات 52 شرکت به خارج صادر می‌شود و 900 کالای تولیدی این شرکت ها که عمده نیروهای آنها تحصیل کرده های دانشگاه هستند در بازار است.
ملک زاده گفت: این شرکت ها مجموعه بسیار ارزشمندی برای کشور هستند به همین علت با تمام توان از آن‌ها حمایت می کنیم زیرا معتقدیم اگر قرار است کشور مستقل شود و در اقتصاد پیشرفت کند چاره ای جز تقویت شرکت های دانش بنیان نداریم.
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: اکثر این شرکت ها، خصوصی هستند و 51 تا 90 درصد سهام اکثر این شرکت ها خصوصی است.
وی گفت: شورای عالی فناوری وزارت بهداشت تاکنون تسهیلات زیادی به شرکت های دانش بنیان داده است اما معتقدیم حمایت ها باید افزایش یابد. کاستی ها را قبول داریم اما زمان می خواهد تا حمایت ها بیشتر شود.
ملک زاده گفت: قطعا وزارت بهداشت به دنبال حمایت بیشتر از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت است. این شرکت ها باید بتوانند سهم بیشتری از بازار 40 هزار میلیاردی سلامت در ایران داشته باشند.
وی اضافه کرد: وزارت بهداشت در خریدهای متمرکز به تولیدات شرکت‌های دانش بنیان داخلی توجه دارد اما کالای سلامت حساس هستند و صدور مجوزهای آنها سختگیرانه است با این حال قبول داریم که باید زیرساخت های داخلی برای رشد شرکت های داخلی تقویت شود.

منبع: ایرنا

خواندن 544 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395