شنبه, 30 دی 1396 ساعت 11:25

«معلمان آزاد» نه از دستمزد قانونی برخوردارند و نه بیمه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معلمان آزاد می‌گویند: سالهاست با دستمزدهای پایین‌تر از حداقل قانون کار، در خدمت آموزش و پرورش هستیم و متاسفانه سازمان‌های مختلف ما را به هم پاس‌کاری می‌کنند.

معلمان آزاد که در مدارس غیردولتی مشغول به کار هستند، از شرایط شغلی خود ناراضی هستند و معتقدند که باید تغییرات اساسی در شرایط اشتغال آنها به وجود بیاید.

این معلمان می‌گویند: در این مدت بیست و اندی سال که از تاسیس مدارس غیردولتی می‌گذرد، چندین نوبت استخدام و رسیدگی به امور معلمان و نیروهای آموزشی صورت گرفته؛ ولی متاسفانه معلمان غیردولتی نه از حقوق  قانونی برخوردارند  و نه از بیمه.

به گفته یکی از این معلمان که به نمایندگی از جانب همکارانش در استان مرکزی تماس گرفته، همه قوانین روی کاغذ وجود دارد؛ ولی متاسفانه عملا هیچ مرکز دولتی خود را موظف به  نظارت نمی‌داند و در نتیجه معلمان مدارس غیردولتی در حال تدریس با دستمزدهای بسیار  پائین هستند  و آینده آنها نیز مبهم و نامعلوم است.

او می‌گوید: وضعیت بیمه ما معلمان آزاد نیز مشکل‌دار است و در این شرایط، امیدی نداریم که بتوانیم روزی بازنشسته شویم و در سالمندی، زندگی آرامی داشته باشیم.

این معلم آزاد ادامه می‌دهد: بارها مقابل مجلس جمع شدیم و درخواست رسیدگی داشتیم؛ ولی هر بار وعده‌هایی داده شد که متاسفانه عملیاتی نشد یا فقط در چند مدرسه خاص به صورت ناقص اجرایی شد.

به گفته او، معلمان آزاد نه معلم محسوب می‌شوند و نه کارگر؛ آموزش و پرورش و وزارت کار هیچکدام به‌طور کامل خود را متولی این نیروها نمی‌دانند. او می‌گوید: دقیقا به همین دلیل است که حق و حقوق معلمان مدارس غیردولتی رعایت نمی‌شود.   

منبع:ایلنا

خواندن 453 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395