شنبه, 30 دی 1396 ساعت 12:31

تسهیلات 500 میلیارد تومانی وزارت ارتباطات برای کسب‌ و کارهای نوپا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی این وزارتخانه برای توسعه کسب و کارهای بخش سلامت در حوزه IT گفت: در وزارت ارتباطات با 500 میلیارد تومان بودجه، آماده ارائه تسهیلات در این حوزه هستیم.

نصرالله جهانگرد، روز شنبه در نشست هم‌اندیشی کسب و کارهای نوپای حوزه سلامت در وزارت بهداشت با اشاره به جوان بودن و تازگی فعالیت کسب و کارهای نوین در کشور افزود: تعامل و گفت‌وگوی سازنده می‌تواند بسیاری از مسائل و مشکلات را حل کند.
دبیر شورای‌عالی فناوری اطلاعات افزود: مسئله فعالیت در حوزه فناوری های الکترونیک در دنیای سلامت، حریم خصوصی است. فهرستی از مشکلات و موانع بخش سلامت در حوزه IT که افزون بر مشکلات و موانع عمومی است با همکاری سایر بخش‌های دخیل از جمله کسب و کارهای نوپا باید تهیه شود و ما در وزارت ارتباطات نهایت همکاری را برای رفع این مسائل خواهیم داشت.
جهانگرد با پرداختن به مضیقه مالی دولت گفت: دولت در بحث استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری مناسبی کرده است و از آنها حمایت می‌کند.
سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت نیز در این نشست با اشاره به پانزدهمین نشست شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در حضور رئیس جمهوری افزود: در این جلسه مقرر شد، کارگروهی برای ساماندهی فعالیت کسب و کارهای نوپا تشکیل شود و اعلام شد که عزم وزارت بهداشت در این زمینه جدی است.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: فلسفه برگزاری این جلسه شنیدن ‌نظرات فعالان کسب و کارهای نوپای فعال حوزه سلامت در راستای بهبود عملکرد نظام سلامت است.
رئیس شورای فرهنگ سلامت خطاب به فعالان کسب و کارهای نوپا در حوزه سلامت گفت: قطعا شما می‌پسندید که مجوز داشته باشید و در یک چارچوب مشخص و نظام‌مند و بدون موانع قانونی و اداری فعالیت کنید و ما به دنبال تضمین امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مردم و امنیت حرفه‌ای شما هستیم. 
ایازی تشکیل کمیسیون مشترک کسب و کارهای نوپا و ارتباط مستقر آنها با معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و پیگیری و حضور فعالان و صاحبنظران در آن کمیسیون را خواستار شد.
سید محمود تارا، رئیس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت جزییاتی در زمینه اخذ مجوز از وزارت بهداشت و ضرورت امنیت اطلاعات بیماران را بیان کرد و راهکارهایی در خصوص استفاده از پایگاه‌های داده وزارت بهداشت، موانع موجود و اتخاذ تدابیر لازم برای همکاری گسترده با کسب و کارهای نوپا را بیان کرد.

منبع: ایرنا

خواندن 419 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395