شنبه, 30 دی 1396 ساعت 12:45

بدهی 62 کارگاه تولیدی پلاسکو تقسیط شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: پس از وقوع حادثه دلخراش پلاسکو این سازمان اقداماتی برای کارگاه‌های تولیدی بدهکار انجام داد که در این زمینه بدهی 62 کارگاه تقسیط شده است.

در گزارش اقدامات این سازمان برای ساختمان پلاسکو پس از یک سال از بروز حادثه آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو آمده است : موضوعی که موجب نگرانی کسبه ساختمان پلاسکو شده بود بدهی های بیمه ای کارگاه های این مجتمع بود که بخشودگی جرائم و تقسیط اصل بدهی این کارگاه ها توسط سازمان تامین اجتماعی انجام شد.
براساس این گزارش، میزان بدهی قطعی شده کارگاه های ساختمان پلاسکو به سازمان تامین اجتماعی 252 میلیون تومان است که بدهی ٦٢ کارگاه تقسیط شده است.
براساس اعلام این سازمان، همچنین تامین اجتماعی از ساعات اولیه این حادثه با اعلام آماده باش مراکز درمانی در کنار آسیب دیدگان این حادثه بود و حمایت های این سازمان از حادثه دیدگان در آینده نیز تداوم خواهد داشت.
براساس این گزارش، تامین اجتماعی به عنوان سازمانی اجتماعی و اقتصادی که در شرایط سخت و بروز مشکلات بایستی در کنار جامعه تحت پوشش باشد در حادثه پلاسکو از تمامی ظرفیت های قانونی ممکن برای ارائه خدمات به افراد متاثر از این حادثه استفاده کرده است.
تامین اجتماعی اعلام کرد؛ در لحظات اولیه بروز حادثه با توجه به اینکه امکان مصدومیت حادثه دیدگان مطرح شده بود، بیمارستان های تامین اجتماعی در تهران به حالت آماده باش درآمدند و امکانات لازم برای پذیرش مصدومین این حادثه فراهم شد.
موضوع دیگری که بلافاصله به عنوان یکی از نیازها و اولویت های افراد متاثر از حادثه پلاسکو مطرح شد، بیکاری تعداد زیادی از افراد شاغل در این مرکز بود که سازمان تأمین اجتماعی در رفع این دغدغه نقش محوری برعهده گرفت.
براساس این گزارش، این حادثه منجر به بیکاری 524 تن از بیمه شدگان تامین اجتماعی شد که بیمه بیکاری برای آنان از اولین روز حادثه برقرار شد و مقرری بیمه بیکاری متناسب با سابقه بیمه افراد یادشده به آنان پرداخت می شود.
بررسی های سازمان تامین اجتماعی نشان می دهد که در ساختمان پلاسکو ٨٢٩ کارگاه وجود داشته است که ٢٦٩ کارگاه فعال دارای فهرست بیمه، ٢٩ کارگاه فعال و فاقد فهرست بیمه و 57 کارگاه نیمه فعال بوده اند. مابقی کارگاهه ا نیز راکد و فاقد فعالیت بوده اند. 
بر اساس قانون تامین اجتماعی هر کدام از واحدهای تجاری، اداری و یا تولیدی ساختمان پلاسکو یک کارگاه محسوب می شوند.
افراد شاغل در کارگاه هایی که تحت پوشش تامین اجتماعی بودند براساس قانون از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند و در مورد سایر افراد نیز با تصویب هیأت وزیران برای افراد غیر مشمول بیمه بیکاری از جمله کارفرمایان، بیمه شدگان اختیاری، صاحبان حرف و مشاغل آزاد، کارگاه های خانوادگی و افراد فاقد سابقه پرداخت حق بیمه، در مرحله اول (دی و بهمن ٩٥) یک هزار و 50 نفر و در مرحله دوم ( اسفند٩٥ و فروردین٩٦) یک هزار و 16 نفر به ازای هر ماه مبلغ ١٠ میلیون ریال پرداخت شد.
ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع چهار راه استانبول روز ٣٠ دی سال ٩٥ در ساعت ٨:٣٠ دچار حریق شد و ساعت ١١:٣٠ به طور کامل فرو ریخت که براثر آن ١٦ آتش نشان و چهار نفر دیگر جان خود را از دست دادند.
سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر ٤٢ میلیون بیمه شده دارد که ١٨ نوع خدمت به آنها ارائه می دهد.

منبع: ایرنا

خواندن 613 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395