شنبه, 30 دی 1396 ساعت 13:25

اطلاعات تکميلي

  • سفیر ایران در داکار اعلام کرد

برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سنگال در جریان سفر ظریف به داکار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سفیر ایران در سنگال با اشاره به سفر وزیر امور خارجه به داکار در آینده نزدیک، اعلام کرد: وزیر امور خارجه در راس یک هیات اقتصادی به سنگال سفر خواهد کرد و قطعا این سفر در تقویت همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف به خصوص اقتصادی موثر خواهد بود.

عین‌الله قشقاوی  در مورد سفر رییس پارلمان سنگال به تهران برای شرکت در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی اظهار کرد: آقای مصطفی نیاس در جریان سفر به تهران علاوه بر سخنرانی در این کنفرانس با رییس‌جمهور، رییس مجلس و همچنین آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار کرد و در جریان این دیدارها گفت‌وگوهای خوبی در حوزه گسترش روابط همکاری‌ها بین دو کشور انجام شد.

وی همچنین با بیان اینکه محمد قریشی‌نیاس عضو پارلمان سنگال در کنفرانس تهران به عنوان دبیرکل جدید مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی انتخاب شد و این انتخاب مورد حمایت ایران نیز واقع شده است، در مورد سفر ظریف به سنگال، خاطرنشان کرد: قرار است بعد از بازگشت من به داکار در این ارتباط هماهنگی‌هایی را با وزارت خارجه سنگال انجام دهیم، همچنین در این ارتباط دیداری نیز با رییس مجلس سنگال خواهم داشت و بعد از این هماهنگی‌ها زمان دقیق سفر ایشان به سنگال نهایی می‌شود.

سفیر ایران در سنگال، سفر رییس مجلس این کشور آفریقایی به تهران را فصل جدیدی در روابط دو کشور عنوان کرد و افزود: ایران حضور خوبی در سنگال دارد. نمایندگی ایران خودرو در این کشور فعال است و بخش تاکسیرانی آنجا را پوشش می‌دهد.

قشقاوی با بیان اینکه تعدادی دیگر از شرکت‌های تجاری و بازرگانی ایران نیز در سنگال فعال هستند، تصریح کرد: تلاش مقامات دو کشور این است که همکاری‌های خود را در عرصه‌های مختلف بخصوص اقتصادی گسترش دهند و در همین چارچوب نیز طبق برنامه‌ پیش‌بینی شده آقای ظریف در راس یک هیات اقتصادی به داکار سفر می‌کنند و قطعا این سفر در تقویت همکاری‌های دو کشور تاثیرگذار خواهد بود.

سفیر ایران در سنگال همچنین گفت : در جریان سفر وزیر امور خارجه به این کشور، کمیسیون مشترک  اقتصادی ایران و سنگال نیز برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

خواندن 411 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395