چهارشنبه, 04 بهمن 1396 ساعت 12:04

بارمالی 1000 میلیاردی اجرای مصوبه پلکانی افزایش حقوق در آموزش‌وپرورش

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اجرای مصوبه پلکانی افزایش حقوق در آموزش وپرورش را نیازمند 1000 میلیارد تومان اعتبار دانست.

علی الهیارترکمن با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درخصوص افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت در سال 97، اظهار کرد: از آنجایی که حقوق فرهنگیان جزو حقوق های بالای کارمندان دولت نیست،  برای اجرای طرح افزایش پلکانی حقوق با توجه به برآوردهایی که انجام داده ایم، به اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد تومان در آموزش و پروش نیاز داریم.

وی افزود: در صورت اجرای این طرح آموزش وپرورش با کسری بودجه مواجه خواهد شد؛ بنابراین لازم است تا نمایندگان مجلس هنگام تصویب بودجه اثرات این کسری بودجه در آموزش و پرورش را ببینند و  تخصیص اعتبار موردنیاز در بودجه 97 برای افزایش حقوق پلکانی را در نظر بگیرند.

قابل ذکر است کمیسیون تلفیق مجلس پلکانی شدن افزایش حقوق کارمندان دولت را در سال آینده از پیشنهادات مهم این کمیسیون  به منظور کاهش فاصله پرداختی برای سال آینده اعلام کرد. براساس این مصوبه، حداقل بگیران تا 18 درصد حقوقشان افزایش خواهد یافت و بقیه نیز به تناسبی که دولت تصمیم می گیرد، افزایش حقوق خواهند داشت.

کارکنانی هم که حقوقشان 50 میلیون ریال یا بالاتر باشد، میانگین افزایش 10 درصدی پیشنهادی دولت برای سال 97 مشمول آنها نمی شود.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بر اساس این مصوبه حقوق و مزایای مستمر مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره، روسای دستگاههای اجرایی، موضوع ماده ۵ قانون مدیریت و ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و شهرداران مراکز استانها و دریافتی اعضای شوراهای اسلامی شهر مرکز استانها در سال ۹۶ افزایش نمی یابد.

بر این اساس کسانی که بالای ۵ میلیون تومان در ماه حقوق می گیرند، روسای قوای سه گانه، اعضای شورای نگهبان، معاونین رئیس جمهور، وزرا، مقامات، قضات، هیئت علمی، نمایندگان مجلس، سفرا، استانداران، معاونین وزرا، مدیران دستگاههای اجرایی، روسای موسسات و دانشگاهها، روسای شرکت های دولتی، روسای موسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانکها، موسسات اعتباری، شرکت ها و بیمه های دولتی، روسای موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، بنیادها، روسای موسسات و نهادهای انقلابی، صدا و سیما، ستاد اجرایی، قرارگاههای سازندگی، در سال آینده بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق افزایش نخواهد یافت.

منبع:ایسنا

خواندن 492 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395