شنبه, 21 بهمن 1396 ساعت 23:00

دعوت مشترک وزیران خارجه ازبکستان و افغانستان از ظریف

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عبدالعزیز کامل اف، وزیر امور خارجه ازبکستان که در صدر هیاتی در ایران حضور دارد، شامگاه شنبه با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص راه‌های مختلف گسترش روابط دو جانبه، مسائل منطقه‌ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر شد.

امضاء سند جامع همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های اقتصادی و تجاری بویژه در حوزه‌های انرژی (نفت، گاز و پتروشیمی) ترانزیت، حمل و نقل ریلی، خدمات کنسولی، گردشگری و ... از جمله محورهای گفتگو بود.

همچنین پرواز مستقیم با صرفه‌تر برای تشویق تجار و گردشگران دو کشور و تقویت همکاری‌های بانکی میان دو کشور در این دیدار مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

طرفین همچنین در خصوص مسائل منطقه‌ای از جمله فعالیت برخی گروه‌های تروریستی بویژه در افغانستان به عنوان یک تهدید مشترک گفتگو و تبادل نظر کرده و راه‌های مختلف همکاری مشترک در این زمینه را بررسی کردند.

در این دیدار دعوتنامه مشترک وزرای خارجه ازبکستان و افغانستان خطاب به  محمد جواد ظریف برای شرکت در کنفرانس امنیتی افغانستان که اوایل فروردین ۱۳۹۷ در تاشکند برگزار می‌شود، به وزیر امور خارجه کشورمان تقدیم شد.

منبع:ایسنا

خواندن 669 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395