یکشنبه, 22 بهمن 1396 ساعت 11:11

اطلاعات تکميلي

  • معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها:

اجرای پلی خاص با طویل‌ترین دهانه‌ها در کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها گفت: با نصب اولین تیر دهانه وسط پل ٥٥ راه آهن قزوین-رشت که حلقه نهایی تکمیل این خط ریلی است، عملیات اجرایی به روزهای پایانی نزدیک می‌شود.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، جبارعلی ذاکری اجرای این پل  توسط مهندسان ایرانی را یکی از خاص ترین روش های نصب پل دانست و گفت: باتوجه به عبور  این پل از روی آزادراه و جاده قدیم قزوین-رشت و وجود دو رشته تونل در طرفین مسیر با فاصله کم انجام کار را با چالش های زیادی رو به رو است.

وی عملیات اجرایی پل کیلومتر ٥٥ را در سه فاز ذکر کرد و افزود:  این پل به طول ٥٥٠ متر است که عملیات اجرایی فاز اول به طول ١١٥ متر و فاز دوم به طول ٢٠٥ متر به اتمام رسیده است و  هم اکنون فاز سوم به طول ٢٣٠ متر در حال اجرا است.

ذاکری افزود: وزن کل عرشه فلزی پل ٤ هزار و ١٠٠ تن است و وزن بزرگترین تیر به طول ١٠٠ متر، ٢٤٥ تن که بر روی آزادراه قزوین- رشت نصب شده است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این پل با دهانه ای به این ابعاد و وزن به صورت فلزی و روش درجا برای اولین بار در کشور در راه آهن قزوین- رشت صورت گرفته است.

وی پیشرفت فیزیکی کل راه آهن قزوین- رشت را ٩٧ درصد اعلام کرد و گفت: این خط ریلی به طول ١٦٤ کیلومتر است که عملیات زیرسازی ١٦٠ کیلومتر آن به اتمام رسیده است و ١٥٠ کیلومتر آن نیز ریلگذاری شده است و با اتمام پل ٥٥ این خط ریلی به روزهای پایانی کار نزدیک می‌شود.

منبع:ایلنا

خواندن 656 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395