دوشنبه, 23 بهمن 1396 ساعت 10:18

مسئولین قضایی در راهپیمایی 22 بهمن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه در حاشیه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خداوند را شکر می‌کنیم که امروز هم، چون سال‌های گذشته مردم با حضور گسترده و پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک بار دیگر اقتدار ملی این کشور را به نمایش گذاشتند.

رییس قوه قضاییه ضمن بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضمن نمایش اقتدار جمهوری اسلامی به همه جهانیان، پاسخ محکمی به همه توطئه‌های دشمنان در طول سال‌های گذشته بوده است، افزود: مردم با هر سلیقه‌ای در این راهپیمایی شرکت می‌کنند و یکپارچگی، وحدت و انسجام خود را به نمایش می‌گذارند.

وی ضمن بیان اینکه هر ساله این اثر مهم بر راهپیمایی ۲۲ بهمن مترتب است، افزود: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پاسخ قاطع، مسلم و قطعی به یاوه گویی‌های دشمنانی است که می‌خواهند تفرقه افکنی کنند.

رییس قوه قضاییه گفت: این همه عنادی که رئیس جمهور آمریکا و اذنابش در منطقه نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارند، ناشی از همین اقتدار است و مردم نشان دادند در صحنه حاضر هستند و بصیرت دارند و دشمن را از خودی تشخیص می‌دهند و لذا با وجود مشکلاتی که مسئولان موظف هستند آن را برطرف کنند، در صحنه حضور دارند و از ارزش ها، استقلال و کیان ملت دفاع و از خط ولایت و رهبری حمایت می‌کنند و این بهترین پاسخ به یاوه گویی‌های نظام سلطه جهانی است.

دستگاه قضایی در رابطه با فساد کوتاه نخواهد آمد

همچنین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور نیز در مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن خرم‌آباد با گرامی‎داشت یاد و خاطره سه هزار و ۳۰۰ شهید لرستان، گفت: امروز مسائل امنیتی و اقتصادی کشور ما مورد هدف دشمن قرار گرفته و این در حالی‌ است که رفع تبعیض و ساده‌زیستی مسئولان و مقامات انتظار مردم از مسئولان است و مردم انتظار دارند مسئولان و مدیران کشور حداقل با متوسطین جامعه هم‌تراز باشند.

وی ضمن تاکید بر اینکه مبارزه با فساد در همه انواع باید در درجه اول قرار بگیرد، بیان کرد: ما تابع و مؤمن به قرآنی هستیم که در آیات ابتدایی سوره مبارکه «فجر» این کتاب مقدس، خدا به ما هشدار می‌دهد اگر فساد در یک جامعه رواج پیدا کند نتیجه قهری فساد نابودی آن جامعه است، لذا در جامعه اسلامی فساد ولو کم آن نیز غیر قابل قبول است و دستگاه قضا در رابطه با فساد کوتاه نخواهد آمد.

دادستان کل کشور تاکید کرد: دادستان‌ها موظف و ملکلف هستند نسبت به فساد در بخش‌های مختلف و همچنین صیانت از حقوق عامه مردم با جدیت و پشتکار ورود پیدا کنند و از هیچ انگ، تهمت و افترایی از طرف زراندوزان و زورمندان هراسی به دل راه ندهند.

منتظری افزود: با توجه به اینکه وظیفه دستگاه قضا مبارزه با فساد است لذا از مسئولان و مدیران می‌خواهیم نظارت خود را ارتقاء ببخشند و اجازه ندهند فسادی در حوزه کاری آنها رخ دهد. البته همه نسبت به این مسئله واقف هستیم که در بخش‌هایی فساد وجود دارد اما گسترش و شیوع آنچنانی ندارد و هیچ شخصی اجازه ندارد به موجب قانون و تکالیف اداری بخواهد بر فساد پرده‌پوشی کند.

وی ضمن بیان اینکه در مسئله مبارزه با فساد تک‌تک مردم مسئولیت دارند و انتظار از مردم این است هر جا فسادی می‌بینند آن ‌را به مسئولان اطلاع دهند، به توطئه‌های دشمن بر ضد نظام و انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمن به‌طور مستقیم و غیرمستقیم هویت انقلابی و اسلامی، وحدت و یکپارچگی و ارزش‌های اخلاقی و مذهبی ملت ما را هدف قرار داده است.

حفظ استقلال، امنیت و آرامش خواسته‌های اصلی مردم است

غلامحسین محسنی اژه ای نیز ضمن بیان اینکه مردم پیمانی را که با خدا بستند، فراموش نکرده اند، اظهار کرد: مردم پیوندشان را با انقلاب و خدای خود با حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند و چنین شادی فقط در جشن ملی پیروزی انقلاب قابل مشاهده است.

معاون اول قوه قضاییه ضمن بیان اینکه خواسته مردم این است که زندگی‌شان توآم با امنیت و آرامش در ابعاد مختلف خود باشد و زندگی از لحاظ اقتصادی اشتغال و ازدواج سهل برای جوانان تأمین شود، افزود: این ها اموری است که امروز باید بیشتر از گذشته برای دستیابی به آنها اهتمام ورزید و باید توجه داشت که همین مسائل مواردی است که دشمن آنها را نشانه گرفته و قصد ضربه زدن به نظام از این طریق را دارد.

محسنی اژه ای افزود: در دهه اول انقلاب شهید بهشتی گفت که آمریکا از ما عصبانی باشد و از این عصبانیت بمیرد و امروز می بینیم که هر چقدر آمریکا از ما عصبانی‌تر است، مردم ما انسجامشان بیشتر شده و وحدت آنها افزایش می یابد.

وی درباره حضور مردم و افزایش وحدت ملی اظهار کرد: مسئله وحدت کلمه و حضور مردم از مسائل مهم چهاردهه گذشته انقلاب است که به مسئولان نشاط و امید می دهد و همین موضوع باعث می شود تا دشمن تا در مقابل وحدت مردم ناامید شود.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین ضمن تاکید بر اینکه همه باید حول محور منافع و مصالح ملی حرکت کنیم، گفت: با گام برداشتن در مسیر منافع ملی، وحدت و انسجام نیز میسر می شود.

راه خروج از گردنه های مشکلات، حفظ وحدت است

همچنین علیرضا آوائی درباره اهمیت وحدت و همدلی در کشور در بین مسئولان و مردم، گفت: در جلسات خدمت دوستان از قوای مختلف عرض کردم که ممکن است بعضی از بخش هایمان، همه روحیات و دیدگاه ها و سلایق هم را قبول نداشته باشد؛ برای نمونه ممکن است دولت در برخی زمینه ها اختلاف نظرهایی با بخش های دیگر داشته باشد که این منطبق نبودن دیدگاه ها با یکدیگر طبیعی است، اما یک سری اصول مشترک بسیار مهمی داریم که برای رسیدن به آن، ناگزیریم کنار هم قرار بگیریم و عقل و دین، همین را اقتضا می کند.

وزیر دادگستری اظهار کرد: مهمترین عامل موفقیت ما و خارج شدن از گردنه های سخت و مشکلات، در کنار هم و کمک یکدیگر بودن در برابر مشکلات است. مهمترین آفتی که خدای ناکرده می‌تواند دشمن را به اهداف خود برساند و ملت ما را آزرده و مایوس کند، همین اختلاف هاست؛ اگر مسئولان اختلاف هایی دارند باید با کنار هم نشستن مشکلات را حل کنند و خوشبختانه در حال حاضر مسیر همان مسیر است و آرامش بسیار خوبی بین قوا وجود دارد.

وی افزود: در صدا و سیما، رسانه ها و مطبوعات باید برنامه هایی گذاشت تا جوانان حرف های خود را با مسئولان بگویند و تلقی هایی که از قبل و الان دارند، بدون لکنت مطرح کنند؛ عده ای چه از مسئولان و چه افراد غیرمسئول با مباحثه و صحبت با این جوانان، آنان را متقاعد کنند و جایی اگر تقصیر از ما بود، آن را بپذیریم.

وزیر دادگستری ضمن بیان اینکه هنوز این فضا برای گفت و گو با جوانان آماده نشده است، تصریح کرد: اگر چنین نکنیم، ممکن است ابهامات در ذهن جوانان جمع شود و موضع گیری های را به همراه داشته باشد که چندان واقع بینانه نباشد.

خواندن 473 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395