دوشنبه, 23 بهمن 1396 ساعت 13:38

کمک 14میلیون دلاری ژاپن برای تجهیز دو بیمارستان در تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

موافقت نامه کمک مالی ژاپن برای تجهیز دو بیمارستان امام حسین(ع) و آرش تهران، صبح امروز دوشنبه به ارزش یک میلیارد و 534 ین ژاپن معادل 14میلیون دلار، امضا شد.

محسن اسدی لاری مشاور وزیر بهداشت در امور بین الملل، در مراسم امضای این موافقت نامه گفت: این اقدام در راستای تقویت و بهبود روش های تشخیصی و درمانی بیماری های غیرواگیر مانند سرطان و بیماری های قلبی - عروقی و ارتقای سطح کیفی خدمات پزشکی در ایران بین دو بیمارستان امام حسین(ع) و آرش از ایران و سازمان همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) امضا شد. 
نماینده جایکا در این مراسم گفت: امضای این موافقت نامه در پی سفر سال 2013 دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و ملاقات وی با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن، در دستور کار قرار گرفته بود. 
«کولی یاشی» افزود: در پی این دیدار، دولت ژاپن در سال 2017 تصمیم گرفت برای تجهیز دو بیمارستان در ایران به وسائل پزشکی تشخیصی و درمانی پیشرفته این کمک مالی را انجام دهد. 
وی با بیان اینکه این اقدام، کمک شایانی به پیشرفت خدمات پزشکی در ایران و ارائه خدمات پزشکی به سبک ژاپنی می کند، ادامه داد: ایمان دارم که موفقیت این پروژه در ایران، نقش مهمی در توسعه اجتماعی و بهبود خدمات پزشکی خواهد داشت.
بر اساس گزارش معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیماری های قلبی - عروقی تا 41.87درصد و سرطان با 14.9درصد بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر را در ایران دارد. 
بر اساس توافق انجام شده با سازمان همکاری های بین المللی ژاپن، قرار است دستگاه های آنژیوگرافی، آندوسکوپی پیشرفته، سیستم تصویری جراحی اشعه ایکس، سیستم آندوسکوپی فرا صوت و دستگاه تشخیصی فراصوت در بیمارستان امام حسین(ع) و دستگاه سی.تی.اسکن تمام بدن، ام.آر.آی، ماموگرافی دیجیتال، ست لاپروسکوپی، رادیو گرافی عمومی دیجیتال و دستگاه رادیو گرافی پرتابل، در بیمارستان آرش استقرار خواهد یافت. 
بیمارستان امام حسین(ع) و آرش در شرق پایتخت واقع شده اند. 

منبع: ایرنا

خواندن 441 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395