سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 16:00

تلاش پیونگ یانگ برای توسعه مناسبات با سئول

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: برخی از منابع خبری از تغییر سیاست خارجی کره شمالی در قبال همسایه جنوبی خود خبر داده اند.

به گزارش NHK، گزارش رسانه دولتى کره شمالى حاکى از آن است که کيم جون اون، رهبر اين کشور، به مقامات ذيربط فرمان داده است که مناسبات بين اين کشور و کره جنوبى را بهتر کنند.

از سوی دیگر وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا می گوید این بستگی به کره شمالی دارد که تصمیم بگیرد چه زمانی آمریکا گفت و گو برگزار کند.

رکس تیلرسون روز دوشنبه هنگام صحبت با خبرنگاران در قاهره، پایتخت مصر، این اظهارات را عنوان داشت.

تیلرسون گفت این بستگی به کره شمالی دارد که تصمیم بگیرد چه زمان آماده است که "به شیوه ای صادقانه و هدفمند" با آمریکا مذاکره کند. وی گفت که کره شمالی می داند که برای انجام این مذاکره چه پیش شرطی لازم است.

این اظهارات پس از آن عنوان شد که دولت کره شمالی پیشنهاد برگزاری نشست سران بین دو کره را داد.

آمریکا از مدتها پیش اصرار ورزیده بود تا زمانیکه کره شمالی خواست خود برای غیرهسته ای شدن را نشان ندهد، وارد این مذاکرات نخواهد شد.

تیلرسون گفت که آمریکا منتظر می ماند تا ببیند آیا هیچ تغییری در رویکرد کره شمالی نسبت به برنامه های هسته ای و موشکی این کشور صورت خواهد گرفت یا خیر.

پیشتر، مایک پنس، معاون رییس جمهور آمریکا، در مصاحبه ای با یک روزنامه گفت که دولت وی به تحت فشار قرار دادن کره شمالی ادامه خواهد داد اما همزمان نسبت به امکان شرکت در این گفت و گوها رویکرد بازی خواهد داشت.

تیلرسون مذاکرات با دولت کره شمالی را رد نکرد اما گفت هنوز زود است درباره اینکه آیا تحولات اخیر آغاز یک "روند دیپلماتیک" است یا خیر، قضاوت کنیم.

خواندن 265 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395