یکشنبه, 29 بهمن 1396 ساعت 15:25

اطلاعات تکميلي

  • قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

50 هزار واحد مسکن مهر به مددجویان کمیته امداد واگذار می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: 50 هزار واحد مسکن مهر با هماهنگی با کمیته امداد امام خمینی (ره) طی سال اینده به مددجویان این نهاد واگذار می شود.

احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه بازدید از ناحیه شهری مهرگان (مسکن مهر قزوین و حومه) افزود: هماهنگی های لازم برای واگذاری این تعداد مسکن به مددجویان متقاضی در حال انجام است. 
وی با بیان اینکه بخش کمی از واحدهای مسکن مهر در سطح کشور فاقد متقاضی هستند،اظهار کرد: با گرفتن مصوبه از دولت شرایط فروش و واگذاری این دسته از واحدها را نیز آسان کرده ایم. 
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به این ترتیب شرایط لازم برای واگذاری این دسته از واحدها به متقاضیان حقیقی و حقوقی فراهم شده است. 
اصغری مهرآبادی همچنین گفت: با ارتش جمهوری اسلامی نیز برای واگذاری بخشی از مسکن مهر در حال رایزنی هستیم. 
وی با بیان اینکه در سطح کشور 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر ساخته شده که احداث 2 میلیون واحد آن به پایان رسیده است،اظهار کرد: واحدهای باقی مانده نیز به 2 دسته دارای معارض و بلامعارض تقسیم می شوند. 
این مسئول گفت: واحدهای دارای معارض واحدهایی هستند که بین سازندگان، پیمانکاران، اعضای هیات مدیره و مالکان آنها اختلافات حقوقی وجود دارد و تعیین تکلیف مربوط به آنها به آرای دستگاه قضایی وابسته است. 
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: واحدهای بلامعارض نیز حدود 75 هزار واحد هستند که تلاش داریم هرچه زودتر آنها را تکمیل کرده و بدست متقاضیان برسانیم. 
وی با بیان اینکه تکمیل مسکن مهر و بسته شدن پرونده این طرح در کل کشور به 110 هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمند است،افزود: برخی مناطق مسکن مهر به امکانات و خدمات رفاهی مانند فضاهای آموزشی و بهداشتی نیازمند هستند که برای رفع این نیاز دولت در حال تلاش است. 
اصغری مهرآبادی همچنین یادآور شد: کار ساخت و تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر در 10 شهر جدید کشور در استان های مختلف از جمله بهارستان و مجلسی اصفهان، رامشار سیستان و بلوچستان، مهاجران مرکزی، بینالود و گلبهار خراسان رضوی و صدرا فارس تقریبا به پایان رسیده است. 
منبع: ایرنا

خواندن 516 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395