دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 16:08

حلقه‌های مفقوده صنعت سرب و روی را کشف کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: باید در صنعت سرب و روی زنجیره ارزش، از اکتشاف تا محصول را ببینیم و حلقه های مفقوده را کشف کنیم.

رضا رحمانی در نشست بررسی مشکلات صنعت سرب و روی که از سلسله نشستهای مشترک با تشکلهای بخش خصوصی با حضور انجمن و اتحادیه مربوطه برگزار شد، افزود: باید بر اساس مباحث کلان، استراتژی این صنعت را برای آینده تدوین کنیم و در زمینه مسایل صنعت سرب و روی از جمله ایجاد یا محدودیت در ایجاد واحدهای جدید یا اکتشاف تصمیم بگیریم.

وی تصریح کرد: ما در این صنعت ظرفیت صادرات تا 2 میلیارد دلار هم داریم و با افزایش صادرات در این بخش و بخشهای مشابه، اشتغال افزایش و نوسانات ارزی کاهش می یابد.

وی خطاب به اعضای انجمن و اتحادیه سرب و روی گفت : در برنامه هایتان برای بهبود صادرات این صنعت پیشنهادات عملی ارایه بدهید.

گفتنی است در این نشست مشکلات واحدهای سرب و روی از جمله سهمیه بندی خاک معدن انگوران و بالا بودن قیمت خاک برای واحد های تولیدی از سوی اعضای انجمن مربوط مطرح شد.

شکوری «رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی» نیز پیشنهاد ایجاد کنسرسیومی متشکل از فعالان سرب و روی را برای اداره معدن انگوران ارایه داد و گفت: با ایجاد این کنسرسیوم می توان اکتشافات را توسعه داد و ذخایر جدید را برای تأمین واحدهای کنسانتره کشف کرد.
منبع: شاتا

خواندن 355 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395