چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 11:48

چین و آمریکا به جنگ تجاری نزدیک می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با بالا گرفتن تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا، به نظر می‌رسد که دو کشور هر روز به یک جنگ تجاری تمام عیار نزدیکتر می‌شوند.
 این خطر در حالی شدت می‌گیرد که 'دولت دونالد' ترامپ رییس جمهور آمریکا بتدریج در حال بالا بردن تعرفه بر روی کالاهای وارداتی از چین است.

از سوی دیگر ترامپ اعلام کرده است محدودیت‌های بیشتری برای سرمایه گذاری چین در آمریکا در نظر گرفته خواهد شد.
مسئولان چین می‌گویند اگر آمریکا بخواهد از ورود کالاهای چینی به آن کشور جلوگیری کند، پکن هم دست به تدابیر تلافی جویانه ای خواهد زد که به مراتب از راهبردهای واشنگتن شدیدتر خواهد بود.
همزمان وزارتخانه های بازرگانی و خارجه چین با انتشار بیانیه هایی به آمریکا هشدار داده اند که مراقب اقداماتی باشد که پیامدهای ناگواری برای دو کشور دارد.
وزارت بازرگانی چین می گوید: آمریکا قصد دارد بخصوص تعرفه بر روی واردات فولاد چین و سلول های خورشیدی این کشور را چند برابر کند که این خسارت سنگینی به صنایع ذی ربط چین وارد خواهد کرد.
صلح وقتی برقرار می شود که توان دفاعی کشورها افزایش یابد و ظاهرا اقتصاد و تجارت هم از این اصل مستثنی نیستند.
گلوبال تایمز روزنامه ارگانی چین هشدار داده است آمریکا نباید قدرت چین را در اقدامات تلافی جویانه ای که ماورای راهبردهای واشنگتن است، نادیده بگیرد.
'شو گایو' تحلیلگر امور اقتصادی چین از موسسه اوربرایت می گوید روابط اقتصادی چین و آمریکا مملو از متغیرهایی است که می تواند جنگ تجاری دو کشور را اجتناب ناپذیر کند.
وی گفت که چین برای دفاع از خود باید تدابیر مقابله جویانه اقتصادی علیه آمریکا در نظر گیرد تا به این شکل از منافع خود حراست کرده باشد.
منبع: ایرنا

خواندن 245 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395