چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 13:17

اطلاعات تکميلي

  • سیف:

آرامش به بازار ارز بازگشته است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کل بانک مرکزی مهمترین عامل آرامش در بازار ارز را جلوگیری از عملیات خلاف در معاملات دانست و گفت: آرامش به بازار ارز کشور بازگشته است.

ولی الله سیف روز چهارشنبه پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره روند کاهش قیمت ارز افزود: مهمترین عاملی که منجر به این آرامش شده، جلوگیری از عملیات خلاف در معاملات ارزی در کشور بوده است.
وی افزود: بانک مرکزی سال گذشته دستور العملی هایی در این رابطه ابلاغ کرد، ولی متاسفانه توجهی به آن نشد. امروز با اقداماتی که انجام شده از طریق انتظامی و جلوگیری از اقدامات صرافی‌های غیرمجاز و معاملات در فضاهای خاص که عملیات خرید و فروش انجام می دادند و با لفظ، قیمت‌ها را جابجا می‌کردند، می‌بینیم که آرامش به بازار ارز کشور برگشته و این روند ادامه خواهد داشت. استمرار این روند آرامشی را که در روزهای اخیر شاهد بودیم به بازار ارز بازگردانده است.
رییس بانک مرکزی افزود: فکر می کنیم که بازار در وضعیت تعادلی قرار خواهد گرفت، زیرا این روند در سه چهار روز گذشته کاهنده بوده که نشان می‌دهد، هیجانات کاذبی که بر قیمت ارز ایجاد شده بود در حال تخلیه است و طبیعتا این وضعیت مطلوبی است که ما در حال هدایت ارز به جایگاه مناسبی هستیم.
وی درباره آینده قیمت‌های ارز گفت: اجازه دهید من راجع به قیمت چیزی نگویم. عموما در هرزمانی نرخ تعادلی برای ارزها نرخی است که نشات گرفته از متغییرهای اصلی اقتصاد است و از آن نرخ بانک مرکزی باید مراقبت کند. در هیچ جایی هم پیش بینی نمی شود که نرخ ارز چه وضعیتی دارد، بلکه مهم این است که نرخ ارز در تعادلی که متغییر اصلی اقتصاد است را داشته باشد.
منبع: ایرنا

خواندن 279 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395