چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 14:31

اطلاعات تکميلي

  • معاون سازمان برنامه و بودجه:

هزینه درمان ناباروری زیر چتر بیمه قرار می‌گیرد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال قبل و امسال منابعی برای کمک به ناباروری در نظر گرفتیم و برای سال آینده ردیف مستقلی به این موضوع اختصاص دادیم که به دنبال آن در سال ۹۷ همه هزینه‌های ناباروری تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

دکترسعید نمکی روز چهارشنبه در دومین کنگره سلامت مردان - ناباروری مردان اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های زوج‌های نابارور برای درمان تحت پوشش قرار گرفتن این هزینه‌ها توسط بیمه‌ها بود که امیدواریم با تحقق این موضوع بتوانیم خدمات مناسب را به این زوج ها ارائه دهیم. 

وی با اشاره به اینکه سلامت مردان موضوع مغفول مانده در جامعه است، افزود: مردان به دلایل مختلف از جمله فرهنگی و اجتماعی به این موضوع مهم توجه کمتری نشان می دهند.
نمکی با اشاره به اینکه بحث سلامت مردان موضوع جدی است، گفت: باید ساختار مناسب برای ارائه خدمات مطلوب به مردان فراهم شود.امروزه باید نظامی متناسب با ارائه خدمات مستمر به مردان در نظام سلامت طراحی شود.
معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه این برنامه باید به صورت فرابخشی و ملی تعریف شود، گفت: این برنامه ملی باید منطبق با شرایط اقلیمی، فرهنگی و منابع مالی طراحی و تدوین شود. 
وی با طرح این سوال که در حوادث جاده ای، دیابت، فشار خون و سرطان وزارت بهداشت چه مقدار نقش کلیدی دارد گفت: وزارت بهداشت علاوه بر موارد فوق در موضوعاتی مانند اثرهای سوءبهداشت روانی در جامعه نقش بسیار کمرنگی دارد و به همین دلیل باید برنامه های بین بخشی تدوین و اجرایی شود. 
نمکی به ورزش‌های پرخطر در کشور اشاره کرد و افزود: در کشورهای توسعه یافته 30 تا 70 درصد ورزش‌ها پرریسک است اما در کشور ما مردان بیش از 90 درصد ورزش پرخطر انجام می‌دهند. 
دومین کنگره سلامت مردان – ناباروری مردان همزمان با هفته سلامت مردان (1 تا 7 اسفند) امروز چهارشنبه تا روز جمعه (4 اسفند ماه) در مرکز همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.
منبع: ایرنا

خواندن 429 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395