چهارشنبه, 01 فروردين 1397 ساعت 14:36

46 میلیون تن کالا در بنادر خوزستان تخلیه و بارگیری شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: تخلیه و بارگیری انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر خوزستان در سال 1396 با پنج درصد افزایش نسبت به سال پیش از آن به 46 میلیون تن رسید.

عادل دریس افزود: از این میزان 28میلیون و 217 هزار و 628 تن مربوط به تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بنادر امام، خرمشهر و آبادان بوده که در مقایسه با سال 1395 حدود 6 درصد افزایش نشان می دهد. 
وی میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی در این بازه زمانی را 17 میلیون و 876هزار و 378 تن عنوان کرد و گفت: این میزان در مقایسه با سال 1395 از رشد سه درصدی برخوردار است. 
*رشد فزاینده حجم ترانزیت در بندر امام خمینی(ره) 
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با اشاره به جایگاه برتر این مجتمع بزرگ بندری در ترانزیت فرآورده های نفتی در سطح کشور بیان داشت: با ترانزیت بیش از 2 میلیون و 357 هزار و 932 تن انواع فرآورده های نفتی از مرز دریایی این مجتمع بندری، میزان ترانزیت این محمولات با رشد 49 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال رسیده که این موضوع نشان دهنده وجود زیرساخت ها و تجهیزات پیشرفته در پایانه های نفتی این مجتمع بندری برای پذیرش محموله های ترانزیتی فرآورده های نفتی از کشور عراق است. 
دریس با اشاره به رشد پیوسته تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در بنادر امام خمینی(ره) و خرمشهر که به دنبال فعالیت خطوط کشتیرانی کانتینری در این بنادر حاصل شده از رشد یک درصدی جابجایی کالاهای کانتینری به میزان 200 هزار و 838 TEU در پایانه های کانتینری مجهز در بنادر یاد شده خبر داد. 
وی در ادامه با اشاره به فعالیت مجهزترین پایانه مسافری دریایی در بندر خرمشهر بیان داشت: با جابجایی افزون بر 234 هزار و 967 نفر از این مرز دریایی، مسافرت در این بندر نسبت به مدت مشابه سال 1395 حدود 20 درصد رشد نشان می دهد. 
بنادر استان خوزستان ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری 56 میلیون تن کالا در سال را دارند. 
بندر امام خمینی(ره) پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان ، بزرگترین بندر عملیاتی جمهوری اسلامی ایران است. 
منبع: ایرنا

خواندن 618 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395