دوشنبه, 13 فروردين 1397 ساعت 23:20

دمای هوای تهران افزایش می یابد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر کل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: دمای هوای پایتخت تا روز چهارشنبه به حدود 25 درجه سانتی گراد می رسد.

مسعود حقیقت گفت: در پایتخت تا روز چهارشنبه پدیده خاصی پیش بینی نمی شود اما افزایش دما در این منطقه رخ می دهد و دمای هوا در تهران تا روز چهارشنبه به حدود 25 درجه سانتی گراد می رسد. 
وی ادامه داد: کمینه دمای هوای امروز صبح تهران 11 درجه سانتی گراد و بیشینه دمای هوا به حدود 22 درجه سانتی گراد می رسد.
حقیقت خاطر نشان کرد: با توجه به خروج سامانه بارشی که روزهای قبل در کشور وجود داشت، امروز در روز طبیعت در غالب مناطق کشور شاهد آسمان صاف و آفتابی هستیم اما در برخی نقاط خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی شاهد رگبار پراکنده باران خواهیم بود.
وی ادامه داد: در ساعات بعد از ظهر امروز در نیمه شرقی کشور به ویژه استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی وزش باد متوسط را انتظار داریم.
در سواحل استان گیلان و غرب مازندان امروز هوا نیمه ابری و پدیده خاصی نداریم.
حقیقت افزود: فردا سه شنبه بارش پراکنده باران را همراه با وزش باد شدید در شهرهای شمالی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل انتظار داریم اما سایر مناطق کشور جوی آرام و آسمانی صاف و آفتابی خواهند داشت.
مدیر کل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: روز چهارشنبه یک سامانه بارشی وارد مرزهای غربی کشور می شود که ابتدا باعث بارش پراکنده باران در استان های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل شده و به تدریج بارش باران همراه با کاهش قابل ملاحظه دما در استان های گیلان و مازنداران رخ می دهد.
حقیقت خاطر نشان کرد: روز چهارشنبه خزر مواج است ، روز پنجشنبه بارش پراکنده گاهی با رعد و برق را در غرب، جنوب غرب، مرکز و شمال شرق انتظار داریم. روز جمعه این سامانه تقویت می شود و بیشترین بارش در غرب کشور رخ می دهد. 
وی گرمترین منطقه کشور را دیروز راسک در منطقه سیستان و بلوچستان با بیشینه 39.4 درجه سانتی گراد و سردترین منطقه کشور را فرودگاه اردبیل با دمای منفی شش درجه سانتی گراد عنوان کرد.
منبع: ایرنا

خواندن 1019 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395