شنبه, 18 فروردين 1397 ساعت 12:18

تداوم بارندگی تا روز دوشنبه در مناطق مختلف کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارندگی ها تا روز دوشنبه هفته جاری در بیشتر مناطق کشور خبر داد و گفت: بارندگی ها ادامه دارد اما به تدریج از شدت آن کاسته خواهد شد.

مسعود حقیقت درخصوص وضعیت آب و هوایی مناطق مختلف کشور طی چند روز آینده توضیح داد: امروز رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد موقت در بخش هایی از غرب، جنوب غرب و جنوب، شرق کشور، استان های واقع در دامنه های البرز از جمله تهران، البرز، قزوین و سمنان، استان مازندران و برخی از نقاط شمال شرق به ویژه استان گلستان و خراسان شمالی پیش بینی می شود. 
وی افزود: همچنین امروز بیشینه بارش ها و رگبار باران را در غرب اصفهان، شمال شرق خوزستان، جنوب کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، شمال و شرق لرستان، جنوب همدان، شرق کرمانشاه، ارتفاعات البرز، شرق مازندران و شمال سمنان انتظار داریم.
حقیقت با بیان اینکه امروز صبح در شیراز، کهگیلویه، لرستان، نوار غربی کشور، ابرناکی و بارش باران در برخی نقاط رخ داد، ادامه داد: فردا (یکشنبه) نیز تداوم بارندگی ها البته با شدت کمتر در استان های غربی، جنوب، مرکز، شمال شرق، جنوب شرق، شرق، شمال شرق استان تهران و غرب استان سمنان پیش بینی می شود. 
کارشناس هواشناسی گفت: روز دوشنبه بارش ها کمی ضعیف تر و بیشتر به استان های شمال غرب کشور مانند آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، قسمت هایی از مرکز کشور مانند استان های یزد فارس، اصفهان و شرق، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و جنوب شرق مانند استان های خراسان جنوبی و ارتفاعات البرز محدود می شود. 
** گرمترین و سردترین مناطق کشور/دمای پایتخت 
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی، گرمترین منطقه کشور را میناب با بیشینه دمای 40 درجه اعلام کرد و گفت: پس از میناب، راسک و رودان با 32 درجه بالای صفر گرمترین مناطق کشور در روز گذشته (جمعه) بودند. 
حقیقت افزود: روز گذشته، روز گرمی برای بیشتر مناطق کشور بود و به طورکلی استان های هرمزگان و خوزستان گرمترین مناطق کشور بودند. 
وی اظهار کرد: سردترین مناطق کشور نیز امروز صبح به ترتیب چالدران و میر در استان اردبیل با منفی 2 درجه و سراب با منفی یک درجه زیرصفر بودند. 
کارشناس هواشناسی در مورد وضعیت دمای پایتخت کشور نیز گفت: انتظار داریم امروز و فردا در برخی از ساعات رگبار باران در پایتخت داشته باشیم و رگبار باران در ایستگاه فرودگاه مهرآباد به یک میلی متر برسد. 
حقیقت ادامه داد: کمینه دمای امروز تهران به 16 رسید، امروز و فردا بیشینه دما در پایتخت به 24 می رسد و روز دوشنبه پایتخت نشینان دمای 26 درجه بالای صفر را تجربه می کنند. 
منبع: ایرنا

خواندن 1061 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395