دوشنبه, 27 فروردين 1397 ساعت 14:48

اطلاعات تکميلي

  • وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی:

کارآفرینی و اشتغالزایی برای جوانان در گرو امکانات شهرداری‌ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر کار گفت: ایجاد کارآفرینی اجتماعی و اشتغالزایی برای جوانان با کمک زیرساخت‌های شهرداری و ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد امکان پذیر است.

 علی ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در کارگروه مشترک میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، گفت: ایجاد کارآفرینی اجتماعی و اشتغالزایی برای جوانان با کمک زیرساخت های شهرداری و ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد امکان پذیر است.

وی افزود: تشکیل این کارگروه که برای اولین بار انجام می‌شود، راهکاری موثر برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، توانمندسازی و کارآفرینی و قابل ارتقاء دانست.

وزیر کار با بیان اینکه با ایجاد ارتباط مناسب و تعامل و بهره مندی از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و عمومی جهت هم افزایی توان خدماتی، می‌توان شاهد کاهش آسیب اجتماعی در جامعه و ارتقای توانمندی‌های سازمان متولی آن در شهرداری تهران بود، افزود: امیدواریم تا همگام با شهرداری تهران بتوان شرایط خاصی را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان شهر تهران به عنوان یک پایلوت بزرگ به انجام برسانیم.

ربیعی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های همکار و زیرساخت‌های شهرداری تهران می‌تواند سبب ایجاد کارآفرینی اجتماعی و افزایش مشارکت در موضوع توانمندسازی مددجویان و اقشار در معرض آسیب شود.

وی با بیان اینکه دولت برنامه‌های گسترده‌ای برای اشتغال جوانان دارد، و از هیچ تلاشی برای حل مسائل کشور فروگذاری نخواهد کرد، گفت: قطعاً بدون هماهنگی دستگاه‌های مختلف دولتی و غیردولتی و به ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد، نمی‌توان به حرکت خود ادامه داد، بنابراین باید راهکار مناسبی را برای حل مسائل بیاندیشم که شهرداری تهران را به واسطه ظرفیت‌ها و دانش موجود در این بین بازوی خوبی برای حل چنین مسائلی می‌دانیم.

منبع: ایلنا

خواندن 346 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395